1

لیفتینگ و کشیدن پوست صورت

اگرچه “لیفت صورت” يک اصطلاح کلي با دامنه کاربرد وسيع است، اما به‌طور خاص به چند عمل زيبايي که باعث تغيير در ظاهر قسمت پايين صورت ازجمله گونه‌ها و آرواره‌ها مي‌شود، اشاره دارد. اين عمل از طريق ايجاد بريدگي‌هايي در قسمت جلو و پشت گوش انجام مي‌گيرد ، این عمل علاوه بر ایجاد ظاهری جوانتر ، میتواند با هدف رفع چاقی صورت انجام پذیرد.

آثار ناشي از افزايش سن، نيروي جاذبه زمين و تابش آفتاب مي‌تواند موجب شود که چهره شما پيرتر از سن واقعي شما به نظر برسد. همزمان با افزايش سن، پوست شما هم به‌تدریج نرمي و انعطاف‌پذیری خود را از دست مي‌دهد، ورزيدگي عضلات کاهش پيدا مي‌کند و از ميزان بافت چربي موجود در زیرپوست نيز کاسته مي‌شود. مجموعه اين عوامل باعث افتادگي پوست و افزايش چین‌و چروک صورت مي‌شود.

نيروي جاذبه زمين هم در اين ميان نقش مهمي دارد. همزمان با از دست رفتن انعطاف‌پذیری پوست، نيروي جاذبه زمين، ابروها و پوست شل شده را به پايين مي‌کشد و باعث چین‌خوردگی پوست در اطراف گونه‌ها و آرواره‌ها مي‌شود.

آيا عمل کشيدن پوست صورت براي من مناسب است؟


يک کانديداي خوب براي عمل کشیدن پوست (ليفت) صورت کسي است که پوست او در ناحيه گردن و در امتداد خطوط آرواره‌ها دچار افتادگي شده و چروک‌خورده باشد. همچنين بايد از وضعيت سلامت عمومي خوبي برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بينانه‌اي هم از اين عمل داشته باشد. يک لیفتینگ گردن که به‌خوبی انجام شود باعث جوان‌تر شدن صورت و بازگشت شادابي و طراوت به چهره شما مي‌شود.

مهم‌ترين دلايل براي انجام عمل لیفتینگ صورت عبارت است از:

  1. افتادگي پوست در قسمت مياني صورت
  2. خسته و فرسوده به نظر رسيدن
  3. چین‌خوردگی‌های زياد در امتداد خطوط آرواره
  4. شل شدن پوست و انباشته شدن چربي زياد در قسمت زير چانه که منجر به ايجاد غبغب يا اصطلاحاً “گردن بوقلموني” مي‌شود.
  5. جابه‌جا شدن چربي‌هاي صورت و تجمع آن در زير آرواره‌ها که باعث بزرگ و زشت شدن آرواره مي‌شود.

روش‌هاي ليفت صورت


اگرچه هيچ راهي براي مقابله با نيروي جاذبه زمين و يا متوقف کردن فرايند پيري وجود ندارد، اما روش‌هايي از جمله کرم لیفت صورت وجود دارد که مي‌تواند در اين راه به شما کمک کند:

ليفت با نخ

لیفتینگ صورت بدون جراحی و با استفاده از نخ که به آن اصطلاحاً ليفت پَر هم گفته مي‌شود، يک عمل جراحي پلاستيک با حداقل تهاجم است که آثار بسيار ظريف و طبيعي بر روي پوست صورت به‌جا مي‌گذارد. اين عمل به نام‌هاي ديگري ازجمله ليفت صورت با نخ کانتور، ليفت سيلوئت، ليفت با نخ روسي و ليفت با نخ آپتوز هم شناخته مي‌شود.

در حال حاضر روش لیفت صورت با نخ به‌عنوان يک روش راحت، ايمن و مؤثر براي درمان افتادگي پوست گونه‌ها و آرواره‌ها و رفع چاقی صورت مطرح مي‌باشد. در لیفتینگ صورت با نخ از نخ‌هاي بسيار ريز و غير حساسيت‌زا براي لیفتینگ صورت  ، بلند کردن و اصلاح وضعيت پوست‌هاي افتاده، فرسوده و چروکيده در ناحيه ابرو، صورت، خطوط آرواره و گردن استفاده مي‌شود.

معمولا هزینه لیفت صورت با نخ  با حداقل تهاجم، بسيار کمتر از جراحي‌هاي زيبايي تهاجمي است اما بیمار برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت صورت باید به پزشک مراجعه نماید. نتايج خوب حاصل از لیفت با نخ هم بين دو تا پنج سال دوام دارد و به استراحت بعد از عمل هم نيازي ندارد.

مزاياي روش ليفت با نخ

روش کشیدن پوست با نخ مزاياي متعددي نسبت به ساير عمل‌هاي معمول ليفت صورت دارد که موجب اولويت اين روش در انتخاب مي‌شود. ازجمله اين مزايا مي‌توان به‌سرعت بالاي عمل جراحي، بهبودي سريع‌تر بعد از عمل و هزينه کمتر آن نسبت به روش‌هاي ديگر اشاره کرد. روش لیفتینگ صورت با نخ مي‌تواند فرصت داشتن صورتي جوان‌تر و شاداب‌تر را براي بسياري از خانم‌ها و آقاياني که آرزوي آن را دارند، فراهم کند. همچنين با انجام اين عمل شما فرصت و امکان آن را خواهيد داشت که در حين انجام عمل، خودتان شکل صورتتان را ببينيد و در مورد آن نظر بدهيد، زيرا اين عمل فقط با يک بی‌حسی موضعي انجام مي‌شود و در زمان عمل شما کاملاً هوشيار خواهيد بود. درواقع با تقبل هزینه کشیدن پوست بدون جراحی و توسط نخ شما مي‌توانيد کاري که جراح انجام مي‌دهد را به‌طور کامل ببينيد و وضعيت نخ‌ها را مطابق ميل و نظر خود، تنظيم کنيد.

بنابراين براي کساني که دل و جرئت نگاه کردن به کار جراح را داشته باشند، اين دليل خوب ديگري براي برتري روش ليفت با نخ نسبت به ساير روش‌هاي ليفت صورت است، چراکه در حین عمل کشیدن پوست صورت مي‌توانيد کنترل بيشتري بر روي نتايج نهايي داشته باشيد. علاوه بر آن عوارض لیفت صورت یا نخ بسیار ناچیز است؛ زخم‌هاي ایجادشده در اين عمل هم بسيار جزئي است و در زير موها پنهان مي‌شود.

2

روش اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (هايفوتراپي)

روش هايفوتراپي (که بعضاً تحت عنوان FUS یا اولتراسوند متمرکز نيز شناخته مي‌شود) يک عمل پزشکي است که با استفاده از انرژي امواج ماوراء صوت (اولتراسوند) متمرکزشده، يک گرماي موضعي ايجاد مي‌کند و اين گرما باعث کشیدن پوست صورت مي‌شود. اثر هايفوتراپي کاملاً به‌صورت طبيعي و غیرتهاجمی است. اين روش بسيار شبيه به آلتراپي عمل مي‌کند و ايمني و کارآيي بالاي آن در آزمايش‌هاي کلينيکي به اثبات رسيده است.

هايفوتراپي يک روش جديد غير جراحي و غیرتهاجمی مشابه با آلتراپي است که از انرژي امواج اولتراسوند کانونی‌شده (متمرکز) و قابليت ترميم و باززايي طبيعي خود صورت براي کشيدن، تغيير حالت و افزايش استحکام پوست شل و چروک‌خورده در ناحيه ابروها، گردن، زير چانه و حتي قسمت بالاي سينه‌ها (دکولته) استفاده مي‌کند. با تقبل  قیمت هایفوتراپی ديگر احساس ناراحتي بعد از عمل و مشکلات احتمالي ناشي از به کار بردن اجسام خارجي (نخ و تحمل عوارض لیفت صورت با نخ ) در صورت خود را نخواهيد داشت. زيرا در اين عمل فقط يک نيروي محرک کاملاً سالم در زیرپوست اعمال مي‌شود تا قابليت طبيعي پوست در احياء و باززايي خود القاء شود و درنتیجه باعث کشيده شدن و افزايش استحکام پوست در قسمت خارجي مي‌شود.

قیمت هایفوتراپی به ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه دلخواه بستگی دارد.

مزاياي روش هايفوتراپي

  • کاهش چین‌خوردگی‌های ضعيف تا عميق در پوست
  • درمان چروک دور چشم، ورم‌، پف و سياهي زير چشم‌ها
  • کشيدن پوست
  • افزايش استحکام و زيبايي ظاهري پوست ازجمله پوست گردن
  • کشيدن پوست بدون نياز به جراحي

روش هايفوتراپي چگونه عمل مي‌کند؟

برخلاف روش ليزر درماني که از روي پوست به داخل آن نفوذ مي‌کند، درروش هایفوتراپی روي سطح پوست اصلاً تحت تأثير قرار نمي‌گيرد و انرژي امواج اولتراسوند به‌صورت هدفمند و اختصاصي به زیرپوست و به عضلات و بافت‌هاي ساختاري واقع در عمق آن، که محل ساخت کلاژن است، هدايت مي‌شود. با تقبل  هزینه لیفتینگ صورت به روش هایفوتراپی با تحريک لايه‌هاي ساختاري و حفاظتي واقع در عمق پوست، يک واکنش طبيعي باززايي پوست آغاز مي‌شود و توليد کلاژن در اين نقاط را القاء مي‌کند که به‌مرورزمان باعث کشيده و سفت شدن پوست خواهد شد.

به دليل آنکه امواج اولتراسوند به‌صورت غیرتهاجمی عمل مي‌کند و مستقيماً نقاط عمقي زیرپوست را هدف قرار مي‌دهد، آثار آن به‌صورت تدريجي و ظرف 2 تا 3 ماه بعد از عمل پديدار مي‌شود و مدت زمان تاثیر هایفو و روند ظهور نتايج مثبت آن تا 6 ماه بعد از عمل همچنان ادامه خواهد داشت.

در صورت نياز از يک پماد بی‌حس‌کننده در نقاطي که تحت عمل قرار گرفته است، استفاده مي‌شود. برای اطلاع از هزینه هایفوتراپی نیز میتوانید با ما مشاوره کنید.

مراقبت‌هاي بعد از عمل

بلافاصله بعد از عمل ممکن است بعنوان عوارض لیفتینگ صورت پوست شما کمي قرمز و ملتهب شود، اما اين قرمزي پوست طي چند ساعت بعد برطرف خواهد شد. بعضي از بيماران هم ممکن است کمي احساس ورم، سوزش و حساسيت به تماس پوست داشته باشند که اين علائم هم به‌صورت خفيف و موقتي است و خودبه‌خود برطرف مي‌شود.

ليفت صورت با ليزر

خيلي از افرادي که زندگي پُر مشغله دارند، براي اصلاح و بهبود افتادگي پوست صورت و گردن خود به دنبال روش‌هاي غیرتهاجمی و بدون نياز به استراحت بعد از عمل هستند. عمل کشيدن پوست صورت و گردن به کمک ليزر يک روش مؤثر، ايمن و داراي کارآيي بالا براي افرادي است که مي‌خواهند استحکام پوست صورت و گردن و بافت‌هاي نرم زير آن را افزايش دهند. براي اين افراد، آب‌کردن مقدار کمي از چربي زیرپوست و گرم کردن بافت‌هاي نرم زيرين آن به‌منظور فرم دادن، کشيدن و افزايش انعطاف‌پذیری پوست مي‌تواند راهکار خوبي باشد.

يکي از مزاياي مهم استفاده از روش ليزر، زمان کوتاه بهبودي بعد از عمل است. اغلب روش‌هاي ليزردرماني به‌صورت کاملاً غیرتهاجمی عمل مي‌کنند و زمان استراحت بعد از عمل در آن‌ها بسيار کوتاه است يا اصلاً لازم نيست، درحالی‌که براي جراحي‌هاي زيبايي به روش مرسوم، به 10 روز تا 2 هفته استراحت بعد از عمل نياز است.

ما در کلینیک سیب سرخ راه‌حلی فوق‌العاده را برای درمان انواع پوست ارائه می‌دهیم. آر اف فرکشنال ، لیزری پیشرفته است که انرژی رادیوفرکوئنسی یا RF را برای جوانسازی و ترمیم پوست به کار می‌گیرد. از مزایای استفاده از جوانسازی پوست با RF فرکشنال می‌توان به ناچیز بودن درد و کوتاه بودن دوران بهبود اشاره کرد، البته تجربه تمام بیماران یکسان نیست.

جراحي زيبايي صورت

عمل جراحي زيبايي صورت باعث کشيده شدن و افزايش استحکام پوست چروکيده صورت و احياي حالت طبيعي شاداب و جوان آن مي‌شود. اغلب گفته مي‌شود که با جراحي زيبايي مي‌توان زمان را به عقب بازگرداند و به بيمار کمک کرد تا چهره زمان جواني خود را دوباره به دست آورد. جراحي زيبايي مي‌تواند با برداشتن پوست اضافي و افتاده صورت، نرم کردن چروک‌هاي عميق روي پوست و کشيدن و سفت کردن بافت‌هاي نرم عمقي، نه‌تنها باعث جوان‌تر شدن فرد، بلکه در يک کلام باعث “بهتر شدن” حال او شود.

جراحي ليفت صورت چگونه عمل مي‌کند؟

اين موضوع که جراح زيبايي دقيقاً از چه روشي براي جراحي صورت استفاده کند به عوامل متعددي از قبيل وضعيت آناتومي بيمار، هدف دقيق بيمار از انجام جراحي، شدت ليفتينگ موردنظر (کم يا معمولي) و انجام يا عدم انجام عمل‌هاي ديگر همزمان با اين جراحي بستگي دارد. جراحي زيبايي معمولاً با استفاده از بيهوشي عمومي انجام مي‌شود، اما براي برخي عمل‌هاي سبک‌تر ممکن است فقط از بي‌حسي استفاده شود.

براي انجام اين جراحي، ابتدا يک بريدگي روي پوست ايجاد مي‌شود و سپس پوست از ماهيچه‌ها و بافت همبند واقع در زير آن جدا مي‌شود. با اين کار جراح زيبايي مي‌تواند وضعيت بافت‌هاي عمقي زیرپوست را اصلاح کند، افتادگي پوست زير آرواره‌ها را بردارد و يک زيرساخت محکم‌تر براي پوست ايجاد کند. سپس پوست اضافي برداشته مي‌شود و پوست باقيمانده به‌آرامی بر روي بافت‌هاي جوان و جديد زيرين قرار داده مي‌شود. به‌این‌ترتیب بدون آنکه پوست صورت زياد کشيده شود، چهره شما حالت لطيف‌تر و جوان‌تري پيدا مي‌کند.

در عمل لیفت لب، لب بالایی کوتاه تر می شود، که این مزایای زیر را به همراه دارد:
لب بالا رفته و بنابراین بخش بزرگتری از قسمت قرمز لب دیده می شود.
قوس به وجود آمده برجستگی لب را بیشتر می کند.
حدود 3 یا 4 میلی متر از دندان های بالا نمایان می شوند.
– جراحی لیفت لب تا حد بسیار زیادی لب بالا را جوان ساخته و ظاهر آن را بهبود می دهد.
– در برخی موارد می توان از این نوع جراحی به جای تزریق ژل یا در کنار آن استفاده کرد.
– بهبودی از آن سریع بوده و بخیه ها حدود یک هفته بعد کشیده می شوند.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme