c700x420 (4)

از بین بردن موهای زائد با لیزر

زیاد بودن رویش موهای زائد بدن در برخی از افراد ارثی است. افزایش رشد موهای زائد همچنین می‌تواند براثر به هم خوردن تعادل هورمون‌های بدن، مشکلات متابولیسمی‌ یا براثر عوارض جانبی مصرف یک داروی خاص ایجاد شود. این مشکل هم برای زنان و هم مردان ایجاد می‌شود اما در زنان بسیار ناراحت‌کننده‌تر و آزاردهنده‌تر است. رفع موهای زائد با لیزر، مشکل بسیاری از مردان و زنان  را برطرف کرده و به نحو مؤثری می‌تواند در از بین بردن موهای زائد موثر باشد. از لیزر برای از بین بردن موهای زائد تناسلی، زیربغل، کف دست و دیگر نواحی بدن استفاده کرد. شما میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت لیزر موهای زائد با پزشگ متخصص  در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد


اشعه نوری تابانده شده به پوست توسط ملانین (رنگدانه موجود در فولیکول مو) جذب می‌شود. انرژی نور رنگدانه را گرم می‌کند و بدین ترتیب بدون آسیب زدن به سلول‌های اطراف، فولیکول مو را از بین می‌برد. لیزر روی پوست بدن قرار داده می‌شود و یک پالس نوری کوتاه به پوست تابانده می‌شود. این پالس نوری تعداد زیادی از فولیکول‌های مو را به‌طور همزمان هدف قرار می‌هد. سپس تکنسینی که لیزر موها را انجام می‌دهد، بیم لیزر را کمی کنارتر قرار می‌دهد و دوباره پالس نوری را اعمال می‌کند. این کار آن‌قدر تکرار می‌شود که ناحیه موردنظر از بدن کاملاً پوشش داده شود.

موارد منع درمان و موارد نیاز به درمان اولیه


خارش و حساسیت پوستی، آفتاب‌سوختگی، اگزما و مشکلاتی مانند آن، جزء موارد منع درمان با لیزر هستند و ممکن است شما را درگیر عوارض لیزر موهای زائد کنند . همچنین درصورتی‌که شخص داروهایی مصرف می‌کند که باعث حساسیت پوست نسبت به نور می‌شود، فعلاً نباید درمان با لیزر مو زائد را انجام دهد. به‌عنوان‌مثال درصورتی‌که شخص داروهای رتینوئید (مانند داروی رآکوتان) مصرف می‌کند باید پس از تمام شدن دوره درمان با رتینوئید، 6 ماه صبر کند و سپس می‌تواند لیزر موهای زاید را انجام دهد.

موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

 • تا سی روز قبل از لیزر موهای زاید نباید حمام آفتاب گرفته باشید.
 • تا دو هفته قبل از لیزر موهای زائد نباید از محصولات برنزه کننده پوست استفاده کرده باشید.
 • تا سی روز قبل از لیزر موهای بدن نباید ناحیه موردنظر را پلینگ شیمیایی کرده باشید.
 • تا سی روز قبل از لیزر موهای زائد و همچنین در حین گذراندن دوره‌ی رفع موهای زائد نباید موهایتان را الکترولیز کنید، وکس بزنید، بند بیندازید یا با اپیلاتور اصلاح کنید.
 • تا سی روز قبل از لیزر موهای زائد و در طول درمان نباید موهای خود را دکلره کنید.
 • تا هفت روز قبل از جلسه‌ی تست، موهای خود را تیغ نزنید و یک روز قبل از جلسه‌ی تست موها را تیغ بزنید همچنین تراشیدن موهای تناسلی زنان باید یکروز قبل از جلسه لیزر باشد . قبل از جلسه‌ی لیزر به پوست خود ژل، روغن و عطر نزنید.
 • درصورتی‌که قبلاً در حین لیزر درمانی واکنش پوستی شدید داشته‌اید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید باید حتماً به تکنسین لیزر موهای زائد این موضوع را بگویید.

چرا روش لیزر را انتخاب کنم؟


به‌غیراز این‌که شما دیگر هرگز مجبور به تیغ زدن، اصلاح کردن و بند انداختن موهای زائد خود نیستید، تقبل هزینه لیزر موهای زائد  مزایای بسیار دیگری هم دارد. ازجمله:

 • نرمی و لطافت پوست تمام بدن در پرمویی زنان ، ازآنجایی‌که دیگر نیازی به اصلاح و اپیلاسیون کردن موها ندارید، پوست شما دیگر خشک نمی‌شود و خارش و حساسیت ندارد و پوستی نرم و لطیف خواهید داشت
 • مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر پوست متنوع لیزر موهای زائد را به‌صورت سفارشی، بسته به محل لیزر موهای زائد و جنس و ظاهر موهای آن ناحیه، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید
 • این روش ساده و سریع است، با این روش از بین بردن دائمی ‌موهای زائد، زمان زیادی طول نمی‌کشد.
 • این روش ایمن و کم تهاجمی است، بنابراین لازم نیست نگران دوره‌ی ریکاوری بعد از لیزر موهای زائد باشید.

چه نواحی از بدن را می‌توان لیزر کرد؟


در مردان: موهای زائد صورت، گردن، سینه و شکم، کمر، گوش و بینی

در زنان: موهای زائد صورت، بکینی، پاها، ابرو‌ها و نواحی دیگر بدن

اگر از اصلاح کردن و اپیلاسیون کردن موهای زائد خود خسته شده‌اید و نمی‌خواهید برای رفع موقتی موهای زائد بدن خود درد را تحمل کنید، لیزر موهای زائد راه‌حل دائمی ‌برای رفع مشکل شما است.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟


اغلب افراد، کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد بدن هستند. این روش در افرادی که پوست روشن‌تر و موی تیره‌تری دارند، نتایج بهتری به دنبال دارد. موهای تیره‌تر با لیزر بسیار راحت‌تر سوزانده می‌شوند چراکه ملانین موجود در ریشه‌ی این موها کنتراست بیشتری با پوست دارد. موهای نازک و کمرنگ ملانین کمتری دارند و از بین بردن آن‌ها کمی سخت‌تر است. موهای خاکستری و سفید گزینه مناسبی برای لیزر درمانی نیستند و بهتر است به روش الکترولیز برداشته شوند.

تعداد جلسات درمان و مدت زمان آن‌ها


موهای بدن شما دارای چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. درزمان لیزر موهای زائد تنها موهایی تحت تأثیر اشعه لیزر قرار می‌گیرند که در دوره‌ی رشد خود قرار دارند و به علت ایجاد موهای زاید صورت لازم است که لیزر موهای زائد چندین جلسه انجام شود. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد بین 4 تا 8 هفته است و تا زمان رسیدن به نتایج دلخواه، جلسات لیزر ادامه خواهند یافت.

تعداد جلسات موردنیاز در هر شخص متفاوت است. معمولاً افراد برای رسیدن به نتایج ایده‌ال به بیش از 6 جلسه لیزر درمانی نیاز دارند. بسته به ناحیه‌ای که لیزر می‌شود هر جلسه درمانی ممکن است بین ده دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

بعد از لیزر موهای زائد


بعد از لیزر موهای زائد، فولیکول‌های مو با گرمای اشعه لیزر از بین می‌روند اما تار مو در فولیکول باقی می‌ماند. این موها که ریشه‌ی آن‌ها مرده است، بین 1 تا سه هفته بعد از لیزر ریزش می‌کنند. در این مدت زمان ممکن است به نظر برسد که این موها در حال رشد کردن هستند چراکه سلول‌های پوستی از زیر ریشه در حال رشد کردن هستند و تار مو را به بیرون از پوست حرکت می‌دهند. انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی به جلوگیری از بروز عوارض لیزر موهای زیر بغل ، ناحیه تناسلی و … کمک خواهد کرد.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

 • تا چهار هفته بعد از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب و گرفتن حمام آفتاب خودداری کنید.
 • در طول درمان با لیزر نباید از برنزه کننده‌های پوست استفاده کنید. حداقل تا چهار هفته بعد از لیزر موهای زائد از کرم ضد آفتاب با SPF سی استفاده کنید.
 • در طول دوره‌ی درمان با لیزر از انجام پیلینگ شیمیایی در ناحیه موردنظر خودداری کنید.
 • تا 48 ساعت بعد از لیزر موهای زائد از رفتن به سونای خشک یا تر، گرفتن دوش آب داغ و انجام ورزش دید و پرفشار خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از درمان با لیزر موهای زائد از آرایش کردن ناحیه موردنظر خودداری کنید.
 • پوست ناحیه‌ای که لیزر شده را نخارانید.
 • پوست ناحیه لیزر شده را مرطوب نگه دارید.
 • ممکن است 1 تا دو هفته بعد از لیزر موهای زائد، موها همچنان سر جای خود باقی باشند و رشد کنند. این موضوع طبیعی است و بعد از این مدت موها ریزش خواهند کرد. شما می‌توانید 48 ساعت بعد از لیزر موهای زائد، آن‌ها را تیغ بزنید.
 • در تمامی نوبت‌های تعیین‌شده برای لیزر موهای زائد به‌موقع به کلینیک مراجعه کنید.

عوارض جانبی


بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد پوست شما قرمز می‌شود و فولیکول‌های مو ورم می‌کنند که شما با لمس پوست این حالت را احساس می‌کنید. این عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چند ساعت بعد از لیزر برطرف می‌شود. واکنش شدید پوستی نسبت به لیزر و تاول زدن پوست و تغییر رنگ موقتی پوست، از عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل و دیگر نواحی هستند که به‌ندرت اتفاق می‌افتند. هزینه لیزر موهای زائد نیز متغیر بوده و برای همه افراد یکسان نیست.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme