Untitleبببd-1

برجسته، بزرگ و حجیم کردن لب (روش‌های خانگی، پروتز و تزریق ژل و چربی)

تمامی خانم‌ها از اهمیت شکل و فرم لب و برجستگی و نرمی آن به خوبی آگاه هستند. این خصوصیات می‌توانند تفاوت چشمگیری ایجاد کنند و ظاهر شخص را بهبود دهند. حتی در فرهنگ عامه نیز، زنانی که بیش از همه جذاب هستند، لب‌های برجسته و دوست‌داشتنی دارند. روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن لب‌ وجود دارد که خانم‌ها با کمک آن‌ها می‌توانند لب قلوه ای داشته باشند  و ظاهر آن را به شکلی که دوست دارند، دربیاورند. در ادامه با برخی از تکنیک‌های بزرگ و برجسته کردن لب‌ها به صورت طبیعی و با استفاده از پروتز لب و تزریق لب آشنا می‌شویم. پروتز لب می‌تواند یک روش دائمی‌تر و دارای نتایج قابل بازگشت برای بزرگ کردن لب ها و ایجاد ظاهر جوان و جذاب برای آنها باشد.

پروتز لب، عملی تقریباً ساده بوده و معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد. جراح در عمل پروتز لب  ابتدا شکاف کوچکی در لبها ایجاد می‌کند. این شکافها معمولاً در کناره‌های دهان ایجاد می‌شوند اما گاهی ممکن است بسته به روشی که در عمل بزرگ کردن لب مورداستفاده قرار می‌گیرد در محل دیگری از لب نیز ایجاد شوند. سپس جراح در داخل لب یک تونل باریک جهت قرار دادن ایمپلنت ایجاد می‌کند. ایجاد این تونل جهت اطمینان از قرارگیری صحیح ایمپلنت در داخل لب و طبیعی به نظر رسیدن آن بسیار مهم و حیاتی است. سپس ایمپلنت وارد لب شده و در طول آن قرار می‌گیرد. درنهایت ایمپلنت با دقت به اندازه موردنظر آراسته شده و شکافها بخیه می‌خورد.

عمل جراحی لیفت لب هم برای بالا کشیدن موقعیت لب بالا و ایجاد طرح لبخند زیباتر و جذاب‌تر برای افراد استفاده می‌گردد.

استفاده از محصولات آرایشی حجم دهنده‌ی لب


محصولات حجم‌دهنده‌ی لب. این محصولات انواع مختلفی دارند: برق لب، رژ لب، چرب لب، بوم لب و ژل حجم دهنده لب . این محصولات ، با تحریک شدن پوست لب، به طور موقت باعث بزرگ کردن لب بدون جراحی میشوند. این اثر حجم‌دهندگی تنها تا چند ساعت دوام دارد، ولی شما می‌توانید با استفاده‌ی مجدد از محصول مورد نظر، اثر آن را تجدید کنید.

ترکیباتی که بهتر است به دنبال آن باشید. ترکیباتی مانند دارچین، نعناع، زنجبیل، گیاه وینترگرین (wintergreen) و کپساسین موجب افزایش جریان خون در لب‌ها شده به برجسته کردن لب و قرمز رنگ شدن آن منجر می‌شود.

از حجم دهنده لب به عنوان زیرسازی آرایش استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید همزمان هم از حجم‌دهنده لب و هم  رژ لب استفاده کنید، بهتر است برای رسیدن به بهترین نتایج و تاثیرگذاری بهتر حجم‌دهنده لب، ابتدا حجم‌دهنده لب را استفاده کنید و سپس روی آن رژ لب بزنید.

در استفاده از حجم دهنده‌های لب زیاده‌روی نکنید. متخصصین پوست توصیه می‌کنند که از محصولات حجم‌دهنده‌ی لب، بیش از حد استفاده نکنید چرا که این محصولات باعث خشک شدن و پوسته شدن لب‌ها می‌شوند.

استفاده از حجم‌دهنده‌های لب با خواص درمانی. اگر می‌خواهید حجم‌دهنده‌ی لب تاثیرات بیشتر و بهتری روی لب‌های شما داشته باشد، می‌توانید از حجم‌دهنده‌های لب با خواص درمانی استفاده کنید. سازندگان این محصولات ادعا می‌کنند که حجم‌دهنده‌های لبی که تولید می‌کنند، موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین در لب‌ها شده و از این طریق باعث برجسته شدن لب‌ها به مدت طولانی‌تری می‌شود.

مراقبت از لب‌ها


لب‌های خود را مرطوب نگه دارید. در صورتی که لب‌های شما خشک و ترک خورده باشند، باریکتر به نظر می‌آیند. شما می‌توانید به راحتی و با مراقبت بهتر، کاری کنید که لب‌هایتان برجسته‌تر و سالم‌تر به نظر بیابند. اولین قدم این است که به اندازه کافی آب بنوشید. در صورتی که در آب و هوای گرم زندگی می‌کنید یا ورزش می‌کنید نیز لازم است آب بیشتری بنوشید. یک خانم با وزن 150 پوند (68 کیلوگرم) باید روزانه تقریبا 75 اونس (2200 میلی‌لیتر) آب بنوشد.

لب‌های خود را زبان نزنید. وقتی زبان خود را به لب‌هایتان میزنید، بزاق اسیدی دهان روی لب‌ها می‌آید و این کار باعث از بین رفتن چربی می‌شود که به طور طبیعی روی لب وجود دارد و پوست لب تحریک شده و خشک می‌شود.
سیگار نکشید. سیگار کشیدن باعث خشک شدن و تغییر رنگ لب‌های شما می‌شود. کشیدن سیگار همچنین باعث تشکیل چین و چروک صورت و اطراف لب‌ها می‌شود.

از بوم لب برای نرم و مرطوب نگه داشتن لب‌های خود استفاده کنید. اگر لب‌های شما خشک یا ترک‌خورده هستند، مرتبا از بوم لب استفاده کنید. حتی در صورتی که لب‌های شما خشک و ترک‌خورده نیستند نیز از یک مرطوب‌کننده‌ی لب که حاوی مواد ضدآفتاب است استفاده کنید، تا از لب‌های خود در برابر اشعه‌های مضر آفتاب حفاظت کنید.

به لب خود کرم حاوی ضد آفتاب بزنید. اگر یک چیز باشد که لازم است به لب‌های خود بزنید، آن چیز کرم ضدآفتاب است. نور آفتاب باعث خشک شدن و ترک خوردن پوست لب می‌شود وباعث می‌شود لب‌های شما کوچکتر از چیزی که هستند به نظر بیایند.

پوستِ لب خود را نکنید. ممکن است کندن پوست لبتان موقتا باعث شود که سطح آن صافتر و نرم‌تر شود، اما در صورتی که مرتبا این کار تکرار کنید به لب‌های خود صدمه می‌زنید. به جای کندن پوست لب خود سعی کنید لب‌هایتان را مرطوب نگه دارید.

از مصرف محصولاتی که باعث واکنش آلرژیک می‌شوند خودداری کنید. اگر شما به خوبی از لب‌های خود مراقبت می‌کنید و با این حال لب‌های شما ترک خورده هستند، احتمالا لب‌های شما به چیزی که در نزدیکی آن قرار دارد، واکنش آلرژیک نشان می‌دهند.

ورزش دادن لب‌ها


هر روز به لب‌های خود ورزش بدهید. ممکن است حدود 4 هفته طول بکشد که از انجام این کار نتیجه بگیرید و تغییری احساس کنید، بنابراین بدانید که تا زمان رسیدن به نتایج باید صبور باشید. ممکن است بهتر باشد قبل از شروع، یک عکس از خود بگیرید تا بعدا بتوانید تغییرات ایجاد شده را ببینید. ثبت تغییرات ایجاد شده می‌تواند در شما انگیزه ایجاد کند.

اول مطمئن شوید که لب‌های شما به اندازه کافی مرطوب هستند. انجام دادن ورزش‌های مخصوص لب، با لب‌های خشکیده، ممکن است باعث ترک خوردن و حتی خون آمدن لب‌ها شود.

  • دست خود را در نزدیکی لب‌هایتان بگیرید و لب‌های خود را مانند زمانی که می‌خواهید کسی را ببوسید، جلو بیاورید و به دست خود فشار بیاورید. این حالت را برای چند ثانیه نگه دارید. این حرکت را بین 5 تا 10 بار تکرار کنید.
  • بشینید و در حالی که لب‌های شما بسته هستند سعی کنید لبخند بزرگی بزنید. این حالت را برای 15 ثانیه نگه دارید. سپس لب‌های خود را تا جای ممکن به سمت جلو جمع کنید (به حالت بوسه) و این حالت را برای 10 ثانیه نگه دارید.
  • لب‌های خود را به سمت داخل دهان خود جمع کنید و سعی کنید در همین حالت، بخندید. این حالت را برای 15 ثانیه نگه دارید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.
  • لب‌های خود را بدون آن که جمع کنید، روی یکدیگر فشار دهید. به گونه‌ای لب‌های خود را روی یکدیگر فشار دهید، طوری که انگار یک نیروی خارجی مانع از جمع شدن لب‌های شما روی هم می‌شود. این حالت را 5 ثانیه نگه دارید و این تمرین را 10 بار تکرار کنید.
  • لب‌های خود را جمع کنید. به آرامی لب‌های خود را به سمت چپ و راست حرکت دهید. انجام این حرکت مشابه زمانی است که محلول دهانشویه را در دهان خود تکان می‌دهید. این کار را تا 10 ثانیه ادامه دهید.
  • لب‌های خود را روی هم فشار دهید و سعی کنید آن‌ها را به سمت بالا ببرید و به بینی نزدیک کنید. این حالت را 5 ثانیه نگه دارید و این تمرین را 10 بار تکرار کنید.
  • یک نفس عمیق بکشید وسپس لپ‌های خود را کاملا باد کنید و لب خود را به حالت غنچه در بیاورید وبه آرامی نفس خود را بیرون بدهید. قبل از بیرون دادن کامل نفس خود، 2 یا سه بار نفستان را حبس کنید.
  • وانمود کنید که می‌خواهید یک شمع را فوت کنید و در حین انجام این کار تا جای ممکن لب‌های خود را به سمت جلو بکشید. سپس لب‌های خود را شل کنید و حرکت را تکرار کنید. این کار را 5 بار انجام دهید.

استراحت کنید. اگر در هنگام انجام این تمرینات در لب‌ها، صورت یا دهانتان احساس درد کردید، کمی استراحت به خودتان بدهید. مانند تمامی عضلات دیگر در بدن، عضلات صورت نیز خسته می‌شوند. اگر زمانی که عضلات صورت شما خسته هستند، بیش از حد به آن‌ها فشار بیاورید، ممکن است به آن‌ها آسیب بزنید.

بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی


قبل از هر اقدامی به خوبی فکر کنید.  اگر می‌خواهید لب‌های بزرگ‌تر و برجسته‌تری داشته باشید و هیچ کدام از روش های برجسته کردن لب دیگر شما را به نتایج دلخواهتان نمی‌رساند، شاید زمان آن رسیده که به روش‌های بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی فکر کنید.

برای بزرگ کردن لب، یک ماده‌ی پرکننده (ژل یا تزریق چربی به لب ) در لب و اطراف دهان تزریق می‌شود. یکی از پرکاربرد‌ترین انواع ژل ها برای تزریق ژل به لب ، ژل‌هایی هستند که ترکیبی شبیه با هیالورونیک‌اسید دارند. هیالورونیک‌اسید از جمله موادی است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد. در گذشته، معمول‌ترین نوع ژل حجم دهنده لب تزریقی کلاژن بود، اما در حال حاضر این ماده به عنوان اولین  انتخاب برای تزریق ژل در لب نیست، چرا که امروزه  برای بزرگ کردن لب‌ها از مواد ایمن‌تری با ماندگاری بیشتر استفاده می‌شود.

برای تزریق چربی در لب، ابتدا به وسیله‌ی لیپوساکشن از ناحیه‌ی دیگری از بدن بیمار چربی گرفته می‌شود و سپس تزریق چربی به لب انجام می‌شود. این روش نسبت به تزریق ژل در لب تهاجمی‌تر است و دوره‌ی ریکاوری بعد از روش تزریق چربی  نیز طولانی‌تر است.تزریق چربی یک راه چاق کردن صورت نیز می باشد.

تزریق ژل در لب چگونه انجام می‌شود؟


 تزریق ژل لب یک عمل بسیار ساده و سریع است که در مطب پزشک قابل انجام است و بعد از اتمام تزریق، تقریبا نیازی به ماندن در مطب پزشک نیست. پزشک قبل از انجام تزریق درمورد عوارض و هزینه تزریق ژل چانه ، لب، پیشانی و … با شما صجبت می کند تا با آگاهی کامل عمل تزریق را انجام دهید.

عوارض جانبی


 احتمال بروز واکنش آلرژیک در تزریق ژل لب در صورت استفاده از ژل‌های تزریقی که از نوع هیالورونیک اسید هستند، بسیار کم است. عوارض تزریق ژل به لب عبارتند از: خونریزی، سرخی، تورم و کبودی پوست و حساسیت پوست به لمس در ناحیه‌ای که تزریق انجام شده است.

 هزینه


یک برنامه‌ی درمانی شخصی برای برآورده کردن نیازهای فردی شما طراحی می‌شود. هزینه تزریق ژل صورت و لب می‌تواند بسته به نوع ژل مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز متغیر باشد.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme