Untitledی-1

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی

یکی از بهترین راه‌های شکل دادن و بزرگ کردن باسن ، انتقال چربی از قسمت‌های دیگر بدن به باسن است. تزریق چربی از قسمت‌های دیگر بدن به باسن می‌تواند بسیار طبیعی به نظر برسد، زیرا چربی از مواد بدن خود فرد است و احتمال نپذیرفتن آن در قسمت باسن بسیار کم است. همچنین چربی تزریق‌شده ویژگی‌های محلی که در آن تزریق شده را به خود می‌گیرد. در صورتی که چربی نزدیک یک توده‌ی چربی دیگری تزریق شود، شبیه به چربی همان ناحیه می‌شود. روش تزریق چربی در باسن این مزیت را نیز دارد که چربی از قسمتی از بدن برداشته می‌شود که شما بخواهید و بنابراین چربی در آن قسمت بدن نیز کاهش می‌یابد.

مزایای تزریق چربی


یکی از مزایای بزرگ استفاده از بافت چربی بدن شخص نسبت به پُرکننده‌های پوستی یا کاشت باسن (پروتز باسن) این است که بدن این بافت را می‌شناسد و آن را پَس نمی‌زند و در واقع هیچ واکنش آلرژیکی به وجود نمی‌آید.

روش


تزریق چربی به باسن فقط روشی برای افزایش حجم باسن نیست. این روش موجب لیفت باسن نیز می شود و همچنین ظاهری جوان‌تر به آن می‌دهد. تزریق چربی به باسن برای بالا کشیدن باسن مناسب است و همچنین برای افراد جوانی که می‌خواهند ظاهری چابک و زیباتر به پروفیل بدن خود بدهند نیز انجام می‌شود. تزریق چربی باسن را برجسته‌تر می‌سازد. همچنین یک منبع بافتی چربی برای باسن فراهم می‌کند تا باسن در افزایش حجم خود از آن استفاده کند. با استفاده از عمل لیپوساکشن روی چند ناحیه از بدن می‌توان به اندازه کافی چربی بدست آورد، طوری که بعد از تصفیه‌ی چربی و کاهش مقداری از حجم آن باز هم مقدار کافی باقی بماند تا به باسن تزریق و شکل و حجم دلخواه شما بدست آید. فرایند تزریق بسیار با دقت و فقط در نواحی مشخص انجام می‌شود، به طوری که شکل جدید باسن شما صاف است و ظاهری طبیعی خواهد داشت. عروق خونی کوچک به بافت تزریق‌شده توسعه پیدا می‌کنند و آن را تغذیه می‌کنند، اما این فرایند سه یا چهار روز طول می‌کشد. در این میان مقداری از چربی تزریق‌شده توسط بدن جذب خواهد شد. بنابراین پزشک نسبت به مقدار چربی که موردنیاز است، حدود 30 درصد بیشتر تزریق می‌کند تا چربی جذب‌شده جبران شود.

مناطق مختلفی که می‌توان به آن چربی تزریق کرد

شما می‌توانید برای دست یافتن به اهداف زیر عمل تزریق چربی را انجام دهید:

  • پر کردن نواحی مانند چین و چروک‌های پیشانی و نواحی گود افتاده‌ی زیر چشم
  • بزرگ و پُر کردن لب‌ها
  • تقویت حجم باسن و ایجاد باسن برزیلی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

استراحت اما نه استراحت در رختخواب

اگرچه در مراحل اولیه‌ی بهبودی استراحت کردن مهم است، اما به همان اندازه مهم است که شما سرپا باشید و حرکت کنید: به این معنی که شما با توجه به توانایی خودتان پیاده‌روی کنید. تا زمانی که بهبود یابید، هر دو ساعت به مدت 10 دقیقه پیاده‌روی سبکی در خانه انجام دهید. فردی باید در پشت یا در کنار شما راه برود تا اگر تعادل خود را از دست دادید یا دچار سرگیجه شدید مراقب شما باشد.

پس از عمل تزریق، خوردن مایعات بسیار ضروری است

نوشیدنی‌های بدون گاز، غیر الکی و بدون کافئین بنوشید؛ ازجمله آب و آب میوه، شیر و نوشیدنی‌هایی که از ماست تهیه می‌شوند. شما باید هر دو ساعت حداقل 250 گرم مایعات مصرف کنید.

از برش ایجادشده مراقبت کنید و از پانسمان خشک و تمیز استفاده کنید

24 تا 48 ساعت بعد از عمل تزریق، پانسمان‌ها باید برداشته شوند (یا زمانی که پزشک به شما دستور داده آنها را بردارید). در زمان کوتاهی بعد از عمل، در محل زخم مقداری مایع و خون ترشح می‌شود. شما می‌توانید دوش بگیرید اما محل برش نباید خیس شود. خیلی آرام با استفاده از پانسمان محل برش را خشک کنید. گاز پانسمان باید برداشته شود و نوارهای پانسمان به طور مستقیم روی برش قرار نگیرند. بعد از دوش گرفتن باید با محل برش را با گاز پانسمان تازه پوشاند. در صورتی که هیچ پانسمانی به طور مستقیم روی برش نباشد، یک گلوله پنبه همراه با پروکسید برای پاک‌سازی برش مناسب است. بعد از تمیز کردن، مقدار پماد آنتی باکتری روی محل برش بمالید و سپس با یک لایه گاز پانسمان آن را بپوشانید.

سیگار نکشید

سیگار کشیدن می‌تواند قبل از عمل به طور قابل‌توجهی ایمنی شما را مختل کند و همچنین توانایی بهبود یافتن بعد از عمل را نیز کاهش می‌دهد، در نتیجه جای زخم بیشتر باقی می‌ماند. شما نباید سیگار بکشید و همچنین اطرافیان شما نیز نباید در نزدیکی شما سیگار بکشند.

چه کسی برای عمل تزریق چربی مناسب است؟


افراد مناسب برای بزرگ کردن باسن با تزریق چربی، آنهایی هستند که در قسمت‌های دیگر بدن خود چربی ذخیره دارند. اغلب افرادی که مراجعه می‌کنند کسانی هستند که نزدیک به وزن ایده آل هستند اما مقداری چربی اضافی در نواحی شکم، بازوها، ران و پشت خود دارند. هدف از انجام عمل تزریق چربی، افزایش حجم باسن و خوش فرم کردن باسن است.

افرادی که ریز هستند و جسم کوچکی دارند بیشتر با مشکل مواجه می‌شوند اما در این افراد نیز می‌توان چربی را از بالای بازوها و داخل ران‌ها برداشت و به نتیجه‎ی مطلوب رسید. افرادی که در بدن خود به میزان کافی چربی ندارند، ممکن از لازم باشد وزنی حدود 4 تا 9 کیلوگرم بدست آورند تا به عنوان یک فرد مناسب برای این کار در نظر گرفته شوند. آن دسته از افرادی که درخواست یک ظاهر بیش از حد بزرگ را دارند، ممکن است به بیشتر از یک مرحله تزریق چربی نیاز داشته باشند.

لازم به ذکر است که این روش برای فُرم دادن به بدن عالی است و پیکر و شکل افراد را خیلی زیباتر می‌کند، با این حال باید در نظر داشته باشید که این فرایند یک روش کاهش وزن نیست. بیشتر افراد مناسب برای تزریق چربی، کسانی هستند که در نواحی شکم و بازوهای خود ذخیره‌های چربی دارند. افراد لاغرتر باید وزنی حدود 4 تا 9 کیلوگرم بدست بیاورند تا چربی کافی برای انتقال داشته باشند.

مزایای انتخاب روش تزریق چربی نسبت به کاشت یا ایمپلنت باسن


  • نتایج طبیعی‌تر و جذاب‌تر است.
  • برش ایجادشده در روش تزریق چربی کوچک‌تر است، در نتیجه جای زخم باقی‌مانده کوچک‌تر است.
  • روند بهبودی در روش تزریق چربی سریع‌تر است.
  • اندام‌های دیگر با استفاده از لیپوساکشن لاغر می‌شوند.
  • احتمال رد کردن چربی تزریق شده وجود ندارد.

هزینه تزریق چربی برای هر بیمار با توجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق‌ها و نوع بی‌حسی تعیین می‌شود، البته این هزینه مراقبت قبل و بعد از عمل را نیز شامل می‌شود. در صورت تمایل برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه عمل بزرگ کردن باسن  لطفاً با کلینیک تماس بگیرید تا وقت مشاوره‌ای برایتان تنظیم شود و طی جلسه مشاوره به تمام سؤالات شما در خصوص هزینه عمل تزریق چربی و چگونگی انجام آن پاسخ داده شود.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme