pic-46499

تزریق بوتاکس: مزایا،نحوه و کاربرد آن

تزریق بوتاکس یک روش ایمن و موثر برای زیبایی صورت است که در آن از ماده‌ی بوتولونیوم توکسین استفاده می‌شود. این ماده ‌یک پروتئین غنی شده‌ی قابل تزریق است که برای رفع خط اخم کاربرد دارد. تزریق بوتاکس یک پیشنهاد موثر برای داشتن پوستی جوان و شاداب است. این ماده دارای تمام خواص و اثرات مورد نیاز برای از کار انداختن ماهیچه‌هایی است که باعث چروک‌های پوستی می‌شوند. بر اساس نتایج تحقیقاتی که اخیرا بر روی بوتاکس انجام شده، این ماده در درمان تعریق زیاد، سردرد‌های میگرنی و گرفتگی عضلات گردن نیز بسیار موثر است.

چرا باید چین وچروک‌های صورت را برطرف کنیم؟


خندیدن، اخم کردن و تمامی ‌حالت‌هایی که به طور مداوم به چهره‌ی خود می‌گیریم باعث شکل‌گیری خطوط و چین و چروک‌هایی در صورت می‌شوند. تزریق بوتاکس، تزریق ژل، پلینگ شیمیایی، میکرودرم ابریژن و لیزر‌های جوانسازی پوست، همگی روشهای درمانی برای برطرف کردن چین و چروک‌های پوستی و همچنین درمان چین و چروک دور لب هستند تا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به شما بدهند.

تزریق بوتاکس صورت یک روش کاملا ایمن و غیرجراحی برای رفع چین و چروک‌های صورت است که در اغلب موارد برای برطرف کردن چروک پیشانی، چروک دور چشم و خط خنده کاربرد دارد و نتایج آن تا 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد. ضمن اینکه بوتاکس پیشانی طرفداران زیادی دارد.

دانستن این موضوع بسیار مهم است که عمل بوتاکس یک داروی درمانی است و این که این روش برای شما مناسب است یا خیر، طی جلسه‌ی مشاوره تزریق بوتاکس صورت با متخصص مشخص می‌شود.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس


به طور کلی تمامی افراد بالای 18 سال و زیر 70 سال می‌توانند از روش تزریق بوتاکس استفاده کنند. تزریق بوتاکس برای این افراد، روشی مطمئن برای برطرف کردن چین و چروک پیشانی، رفع چروک دور چشم و از  بین بردن خط خنده است. افرادی با شرایط گفته شده در زیر نمی‌توانند از روش تزریق بوتاکس استفاده کنند:

– زنانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن را دارند و زنانی که به کودک خود شیر می‌دهند.
– افرادی که به برخی بیماری‌های عصبی-عضلانی (مانند میاستنی گراویس) مبتلا هستند.
– افرادی که در محل مورد نظر برای تزریق بوتاکس مو و صورت ، عفونت دارند.
– افرادی که داروهای آنتی‌بیوتیکِ آمینوگلیکوزاید مصرف می‌کنند یا تحت درمان با داروهای کاپتوپریل قرار دارند.

درمان با تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس موجب شل شدن ماهیچه‌هایی می‌شود که باعث شکل‌گیری چین و چروک دور چشم شده‌اند. برای انجام این کار محل تزریق و نواحی که ماهیچه‌های آن باید شل شوند، مشخص می‌شوند و سپس ماده‌ی بوتولونیوم توکسین در این نواحی تزریق می‌شود تا چروک‌های پوستی از بین برود و شخص ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تری پیدا کند. 

نتایج آزمایشات بالینی نشان داده است، درصورتی که توسط متخصص ماهر و آموزش دیده انجام شود، روشی کاملا ایمن و موثر برای رفع چروک‌های پوستی می‌باشد. هزینه تزریق بوتاکس با توجه به منطقه تحت درمان ، و تعداد واحد تزریق شده و مهارت پزشک برای هر فرد متفاوت می باشد.

بوتاکس چه مشکلاتی را درمان می‌کند؟


چین و چروک‌های پوستی: تقبل هزینه تزریق بوتاکس روشی تایید شده برای از بین بردن یا بهبود چین وچروک‌های پوستی است و اغلب برای درمان خطوط پیشانی، خط اخم، چروک و گودی زیر چشم و در مواردی برای درمان دیستونی گردن به کار می‌رود. تزریق بوتاکس خط خنده همچنین روشی موثر برای لیفت پوست صورت و خصوصا جوان سازی خط خنده و رفع چروک اطراف چشم می‌باشد.

از تزریق بوتاکس لب برای لیفت افتادگی‌های پوست صورت و غبغب و صاف کردن خطوط دور لب نیز استفاده می‌شود. نواحی دیگر پوست، به جز صورت، که در آن بوتاکس تزریق می‌شود، بوتاکس خط خنده ، ناحیه گردن، به منظور لیفت و جوانسازی و ناحیه قفسه سینه برای رفع چروک‌های پوستی و درمان افتادگی پوست  این ناحیه می‌باشد.

تعریق بیش از حد: بوتاکس به عنوان یک درمان تعریق زیاد شناخته می‌شود. بدین منظور ماده‌ی بوتولونیوم توکسین درون غدد تولید کننده عرق و در اطراف نواحی انتهایی ریشه‌های عصبی تزریق می‌شود تا از تعریق زیاد جلوگیری شود. تقبل هزینه بوتاکس صورت  به منظور درمان تعریق بیش از حد در نواحی پیشانی، زیر بغل، کف دست و کف پا انجام می‌شود و نتایج آن به طور معمول تا 12 ماه ماندگاری دارند. در تزریق های بعدی میتوانید از پزشک تخفیف بوتاکس درخواست کنید .

سردردهای میگرنی: محبوبیت درمان میگرن با بوتاکس، در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است و امروزه ماده‌ی بوتولونیوم توکسین نه تنها به منظور زیبایی بلکه برای تسکین درد نیز به کار می‌رود. بنابراین تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی دو تاثیر همزمان دارد، رفع چین و چروک‌های صورت و تسکین سر درد‌های میگرنی.

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس ، راهکاری ساده و مؤثر برای کاهش لبخند لثه‌‌ای است. در روش درمان لبخند لثه ای با بوتاکس با بهره‌گیری از رویکردی بدون جراحی، مقدار کمی بوتاکس به عضله‌ی بیش فعال تزریق می‌شود که لبخندی طبیعی و بی‌دردسر را برای بیمار به ارمغان می‌آورد.

انتظارات واقع بینانه


تزریق بوتاکس در دوزهای بسیار پایین، کاملا ایمن و بی خطر است. از آنجایی که پروتئین موجود در ماده‌ی تزریقی در این روش، تنها جذب ماهیچه‌ها می‌شود، این روش هیچ اثرات جانبی بر سیستم عصبی مرکزی بدن ندارد. جوانسازی با بوتاکس موجب بی حسی در ناحیه تزریق شده نمی‌شود و سایر ماهیچه‌های صورت که موجب تغییر حالات صورت می‌شوند، به ندرت تحت تاثیر تزریق بوتاکس قرار می‌گیرند.

از هر صد بیمار، یک یا دو بیمار ممکن است به طور موقت دچار افتادگی پلک شوند که این حالت بعد از یک یا دو هفته بر طرف می‌شود.

بروز خطرات جدی پس از تزریق بوتاکس بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد، اما به هر حال، مانند هر روش درمانی دیگر، خطر عوارض بوتاکس وجود دارد . مراجعه به یک متخصص با تجربه برای تزریق بوتاکس، احتمال بروز عوارض تزریق بوتاکس را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید تزریق بوتاکس انجام دهید، طی جلسه‌ی مشاوره با متخصص اطلاعات کامل‌تری در مورد این روش به شما داده می‌شود تا بتوانید در این مورد آگاهانه تصمیم بگیرید. قبل از انجام تزریق بوتاکس، مطمئن شوید که به همه‌ی سوالات شما پاسخ داده شده و لازم است تمامی ‌سوالات خود را از متخصص بپرسید.

 درمان با بوتاکس


هم در روش تزریق بوتاکس و هم در روش دایسپورت، ماده‌ی مورد استفاده، بوتولونیوم توکسین نوع A است. این ماده تنها ماده‌ی شناخته شده و مورد استفاده است که موفقیت آن، در طی 10 سال تحقیق و ثبت نتایج توسط پزشکان، تایید شده است. 

نتایج تزریق بوتاکس ظرف یک هفته بعد از تزریق نمایان می‌شوند. 90 درصد از افراد، بهبود قابل توجهی را در خطوط بین ابروها گزارش می‌کنند. میزان تاثیر بوتاکس و کیفیت نتایج در افراد مختلف متفاوت است و به شرایط قبلی و فعلی بدن آن‌ها و میزان قدرت ماهیچه‌های صورت آن‌ها بستگی دارد.

مزایا


– برطرف کردن خطوط و چین و چروک‌های صورت و داشتن ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر.

– پیشگیری از شکل‌گیری چین و چروک‌های بیشتر، با شل کردن ماهیچه‌های صورت.
– روشی ایمن و غیر جراحی و مناسب به لحاظ قیمت بوتاکس برای درمان چین و چروک صورت.

دوره‌ی ریکاوری بعد از تزریق بوتاکس


بر خلاف روش‌های جراحی زیبایی، تزریق بوتاکس نیازی به دوره‌ی ریکاوری بعد از درمان ندارد. در طی جلسه‌ی درمانی با استفاده از سوزن بسیار ظریفی، ماده‌ی بوتاکس در عضلات صورت تزریق می‌شود و بیماران بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس می‌توانند به محل کار خود بازگردند و به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند. 

البته در برخی موارد ممکن است با تقبل قیمت بوتاکس ، تزریق بوتاکس موجب برخی واکنش‌های خفیف مانند سردرد، کبودی و بی حسی در محل تزریق، افتادگی پلک و حالت تهوع شود.
تزریق دایسپورت نیز ممکن است باعث درد یا سوزش در محل تزریق و سر درد خفیف و افتادگی پلک شود.

آیا این روش ایمن است؟


در روش تزریق بوتاکس از ماده ای به نام بوتولونیوم توکسین استفاده می‌شود که مورد تایید سازمان FDA است و برای بیش از 20 سال است که در انجام عمل‌های زیبایی و روشهای درمانی کاربرد دارد و به عنوان روشی بی خطر شناخته شده است.

مانند هر عمل زیبایی دیگر با تقبل قیمت تزریق بوتاکس ، احتمال بروز برخی عوارض جانبی وجود دارند. تعداد بسیار کمی‌از افراد دچار کبودی در محل تزریق می‌شوند و در موارد بسیار کمی ‌(در حدود 1 تا 3 درصد) افتادگی پلک ایجاد می‌شود که موقتی است و با گذشت زمان برطرف می‌شود.

برای کاهش خطر بروز عوارض بوتاکس، بسیار ضروری و مهم است که تزریق بوتاکس توسط متخصص آموزش دیده و با تجربه و در محیطی ایمن و بهداشتی انجام شود.

میزان درد و ناراحتی در این روش


ممکن است در هنگام تزریق بوتاکس درد بسیار خفیفی را احساس کنید، البته برای تزریق بوتاکس از سوزن‌های بسیار ظریفی استفاده می‌شود و قبل از تزریق، در ناحیه مورد نظر کرم بی حس کننده استفاده می‌شود.

خطرات


• تزریق بوتاکس در نواحی که دچار عفونت هستند نباید انجام شود.

• در صورتی که شما به کودک خود شیر می‌دهید یا باردار هستید یا احتمال می‌دهید که باردار باشید، نباید تزریق بوتاکس را انجام دهید.
• برخی از داروهای خاص با بوتاکس تداخل دارویی دارند. حتما قبل از تزریق بوتاکس متخصص خود را در مورد تمامی ‌داروهایی که مصرف می‌کنید ، مطلع کنید.
• ممکن است بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، با توجه به نحوه تزریق بوتاکس ، محل تزریق موقتا قرمز یا متورم شود.
• سایر عوارض جانبی این روش شامل افتادگی موقت پلک‌ها، علائم شبیه سرماخوردگی، حالت تهوع و سردرد می‌شود.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme