image

درمان چاقی شکم و پهلوها

از بین بردن چاقی شکمی با رژیم غذایی و ورزش می‌تواند یکی از سخت‌ترین کارها باشد. اگر معمولاًدر شکمتان چربی انباشته می‌شود، این امر می‌تواند فقط به خاطر عوامل ژنتیکی باشد و لزوماً ارتباطی با رژیم غذایی و سبک زندگیتان ندارد. اگر می‌خواهید به اندامی باریک دست یابید، عمل لیپوساکشن یا روش‌های بدون نیاز به جراحی کاهش چربی میتوانند موثر باشند. این روزها بسیاری از متخصصین روش‌های ساده‌ای برای لاغری و کوچک کردن شکم پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند به شما در دستیابی به شکمی صاف کمک کند و شما را به طور دائم از شر چربی شکمی رها سازد.

درمان

درمان طبیعی

رژیم غذایی‌خود را تغییر دهید

داشتن کمری باریک تر مستلزم کاهش وزن است که نمی‌تواند تنها از طریق ورزش حاصل شود. برای اینکه بتوانید نتایج واقعی کسب کنید می‌بایست پایبند به رژیم لاغری برای شکم و پهلو سالم بوده و کالری مصرفی خود را کاهش دهید. می‌بایست به سراغ یک مربی بروید تا در محاسبه میزان مصرف کالری‌های روزانه کمک‌تان کند. انجام این کار مستلزم داشتن نظم و انضباط است. علاوه بر کاهش مصرف کالری، می‌توانید تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه‌ای در رابطه با خوراک خود انجام دهید که به طور ویژه به کاهش اندازه دور کمرتان کمک می‌کند.

برای مثال، در یک مطالعه علمی، افرادی که غلات سبوس‌دار مصرف می‌کردند (به علاوه پنج وعده میوه و سبزیجات، سه وعده لبنیات کم چرب، و دو وعده گوشت بدون چربی، ماهی، یا ماکیان)، در مقایسه با افرادی که رژیم غذایی مشابهی داشتند اما از غلات تصفیه شده استفاده می‌کردند، چربی شکمی بیشتری از دست دادند. به یاد داشته باشید که میوه‌ها حاوی قند می‌باشند، در نتیجهزیاده‌روی در مصرف روزانه میوه‌ها مانع پیشرفتتان می‌شود

خود را متعهد به انجام یک برنامه ورزشی روزانه نمایید

اگر می خواهید کمر باریکی داشته باشید، باید خود را متعهد به انجام یک برنامه ورزشی منظم نمایید. نتایج عالی فقط در نتیجه انجام کار سخت به دست می‌آیند، بنابراین پیش از شروع اطمینان حاصل نمایید که آمادگی انجام تلاش لازم را دارید. از طرف دیگر، اگر از همان ابتدا با شدت بسیار شروع به ورزش نمایید، ممکن است مأیوس و سرخورده شده، و بنابراین بیشتر تمایل به رها کردن برنامه یابید.

برای غلبه بر این مشکل، سعی کنید برنامه ورزشی‌تان را از سطحی معقول شروع نمایید، و سپس به تدریج آن را به سمت طولانی‌تر و شدیدتر شدن پیش ببرید. در یک دفترچه گزارشی از آنچه هر بار انجام می‌دهید تهیه کنید و پیشرفت‌تان را در مقایسه با آن بررسی نمایید.

در نهایت خواهید دید که دارید به طور منظم ورزش می‌کنید بدون اینکه احساس خستگی یا بی‌علاقگی کنید و سلامتی کلی و تناسب اندام‌تان بهبود یافته است.

درمان پزشکی

کاهش چربی شکمی با استفاده از لیپو لیزر

لیزر لیپوساکشن، یا لیزر لیپولیز، یکی از مؤثرترین روش‌های کاهش چربی شکمی موجود برای مردان و زنان حتی برای كوچك كردن شكم بعد از سزارين است. این روش یک روش کم‌تهاجمی بوده و جایگزینی مؤثر برای روش مرسوم لیپوساکشن است. در این روش، بافت‌های چربی با انرژی لیزر گرم می‌شوند تا اینکه سلول‌های چربی ذوب شده و از بین بروند.

آنگاه چربی ذوب شده را می‌توان به سرعت با استفاده از یک لوله کوچک خارج کرد، و کل این پروسه باعث ایجاد تروما یا آسیب بسیار کمی در بافت پوست می‌شود. با بهبود بدن، پوست اطراف ناحیه مورد درمان ظاهری صاف پیدا می‌کند. اگر فقط مقدار کمی چربی شکمی داشته باشید، کل پروسه می‌تواند در یک یا دو ساعت انجام پذیرد.

کاهش چربی شکمی با استفاده از لیپواسکالپچر

لیپواسکالپچر گزینه‌ای محبوب برای شکل دادن به بدن است، چراکه بسیار هدفمند عمل می‌کند. این روش یک درمان کاملاً غیرتهاجمی است که از فن‌آوری اولتراسوند برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. سلول‌های چربی به طور طبیعی از بدن زدوده می‌شوند، و می‌توانید انتظار این را داشته باشید که مقداری از چربی بدنتان را در طول چند هفته یا چند ماه پس از درمان از دست بدهید. لیپواسکالپچر می‌تواند برای از بین بردن چربی در ناحیه شکم، و نیز دور کمر، پشت، ران و کپل‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجا که این روش درمانی غیرتهاجمی است، مجبور نخواهید بود گن‌های فشرده‌ساز بپوشید و می‌توانید کمی بعد از جلسه درمان به فعالیت‌های معمول‌تان باز گردید. این روش برای افرادی طراحی شده که زندگی پرمشغله‌ای دارند، در غیر این صورت، اکثر افراد می‌بایست تحت یک سری از درمان‌ها قرار گیرند تا نتایج قابل توجهی به دست آورند.

کاهش چربی شکمی با استفاده از کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک گزینه دیگر بدون جراحی برای کاهش چربی شکمی است. به جای گرم کردن سلول‌های چربی برای از بین بردنشان، فن‌آوری کرایولیپولیز سلول‌های چربی را آنقدر فریز می‌کند تا بمیرند. این روش یک روش عبور از مانع تلقی می‌شود چراکه هیچ گونه آسیبی در پوست ایجاد نمی‌کند و می‌تواند لایه چربی را تا 40 درصد در هر جلسه کاهش دهد. اگر در قسمت شکم خود مقدار کمی چربی دارید، کرایولیپولیز می‌تواند بهترین درمان چاقی شکم برای شما باشد.

لیپوساکشن و جراحی شکم

این دو روش رایج‌ترین جراحی‌هایی هستند که برای از بین بردن چربی شکمی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما بسیار از هم متفاوتند. جراحی شکم شامل سفت کردن پوست قسمت بالایی شکم با برداشتن مقدار زیادی پوست از قسمت پایینی آن می‌شود. همچنین، این جراحی حلقه بالایی کمر را سفت کرده و منجر به داشتن شکمی صاف‌تر و جذاب‌تر می‌شود. لیپوساکشن چربی ته‌نشین شده را از طریق ایجاد برش‌های کوچکی با استفاده از لوله‌ای توخالی از جنس فولاد ضدزنگ و از طریق مکانیسم وکیوم خارج می‌کند. لیپوساکشن در کوچک کردن بخش‌های مشخصی که به نظر می‌رسد در برابر هر نوع رژیم غذایی و ورزشی مقاومند، مثل کپل‌ها، قسمت بیرونی ران‌ها و قسمت پایینی شکم، مورد استفاده قرار گیرد.

هم لیپوساکشن و هم جراحی درمان چاقی شکم دوران نقاهت پس از جراحی نسبتا مشابهی دارند؛ اما، لیپوساکشن بیماران را قادر می‌سازد زودتر به انجام فعالیت‌های متعادل باز گردند. معمولاً، افرادی که تحت لیپوساکشن قرار می‌گیرند خواهند توانست در عرض چند روز به سر کار خود باز گردند در حالیکه در جراحی شکم ممکن است تا یک هفته نیاز به استراحت داشته باشد. توصیه می‌شود تا حدود چهار هفته پس از جراحی از انجام کارهای فیزیکی اجتناب شود. یک ماه زمان استانداردی برای بیماران است، تانتایج نهایی لیپوساکشن یا جراحی شکم را مشاهده نمایند.

لیپوماتیک

در واقع لیپوماتیک تکنیک جدیدی است که از حرکات ویبره لوله بهره می‌برد و نیرویی چرخشی می‌شود که به آرامی چربی اطراف شکم را می‌شکند در حالیکه با بافت‌های پشتیبان اطراف، رگ‌های خونیف و عصب‌ها کاری ندارد. حرکت لوله توسط پزشک، در مقایسه با حرکات متشنج جلو‌ـ‌عقب لیپوساکشن، روان و ظریف است. نتیجه پروسه‌ای سریع‌تر، با کبودی کمتر و سفت شدن بهتر پوست پس از عمل خواهد بود. البته ممکن است فرد دچار عوارض لیپوماتیک بشود . ممکن یک یا چند مورد از موارد زیر رخ دهد :

۱ – حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

۲ – خونریزی و کبودی

این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.

۳ – عفونت

عفونت محل عمل در لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار رخ نمی دهد مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای مزمن همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید ، بیماریهای مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون ، داروهای ضد سرطان استفاده نماید.

۴ – مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص لیدوکایین

البته در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی مصرف گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.نیاز است تا جراح از مصرف این نوع داروها مطلع باشد و موارد مورد نیاز را قبل از جراحی لیپوماتیک یادآوری نماید.

کویتِیشن

کویتیشن یک روش پیشرفته برای از بین بردن چربی در ناحیه شکم بدون درد همراه با درمان‌های زیبایی است. فناوری کویتیشن این امکان را فراهم می‌سازد تا انرژی صوتی متمرکز به داخل شکم و اطراف شکم بیمار هدایت شود و بنابراین قادر به در هم گسیختن انتخابی سلول‌های چربی زیرجلدی می‌باشد. پس از اینکه بافت اضافی در هم شکست، چربی به شکل تر‌ی گلیسیرید به داخل مایع میان‌بافتی سلول‌ها رها شده و در آنجا توسط آنزیم‌ها مورد سوخت و ساز قرار گرفته و به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل می‌شود. گلیسرول محلول در آب در داخل سیستم گردش خون حرکت کرده و به تولید انرژی تازه کمک می‌کند در حالیکه اسیدهای چرب آزاد غیرمحلول وارد کبد شده سپس، مانند هر اسید چرب دیگری که از طریق خوردن غذا مصرف شده است، تجزیه می‌شوند.

هایفوتراپی (درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. با تقبل هزینه هایفو لاغری هایفوتراپی چربی اضافی را با تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای همیشه از بین می‌برد. تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می‌رساند و به این ترتیب ناحیه مورد نظر به طور مستقیم و به روشی موثر لاغر می‌شود.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme