زیبایی-بینی21-560x450

زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل

رينوپلاستي بدون جراحي که معمولاً تحت عنوان زیبایی بينی بدون عمل جراحی نيز شناخته مي‌شود، مي‌تواند با تزريق مقادير بسيار کمي ژل، شکل ظاهري بيني را بهبود بخشد و افتادگي، برآمدگي و قوز بيني را اصلاح کند. تزریق ژل بینی يک روش درماني غیرتهاجمی است که براي برطرف کردن عدم تقارن و اصلاح شکل بيني نیز استفاده مي‌شود. اگر فرآیند تزریق ژل به صورت به دست متخصصين باتجربه و آموزش‌ديده‌اي انجام شود که شناخت خوبي از حجم مناسب صورت و تناسب بين اجزاي آن داشته باشند، نتايجي زيبا و کاملاً طبيعي براي شما به دنبال خواهد داشت.

1

علت‌ها و دلايل انتخاب عمل زيبايي بدون جراحي بيني 


امروزه کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی ، مانند اغلب عمل‌هاي بدون جراحي، به دليل راحت بودن و صرفه اقتصادي خوبي که دارد، در سطح جهاني با استقبال روزافزوني توسط خانم‌ها و آقايان مواجه شده است. عمل زيبايي کوچک کردن بینی در مقايسه با روش‌هاي جراحي، سريع‌تر و آسان‌تر است و ازنظر اقتصادي صرفه بيشتري دارد. تزریق ژل بینی بدون درد می باشد و همچنین عدم نياز به زمان استراحت بعد از عمل هم بر جذابيت‌هاي اين روش درماني افزوده است.

علاوه بر آن رینوپلاستی بدون جراحي فاقد خطرات، معایب عمل بینی و اثرات جانبي نامطلوبي است که در عمل جراحي احتمال آن وجود دارد. براي افرادي که به دنبال نتايج ماندگارتر هستند نيز روش‌هاي تزريق ژل‌هاي دائمي برای دستیابی به بینی زیبا وجود دارد که مي‌تواند گزينه مطلوبي باشد.

اگر شما شرايط زير را داشته باشيد کانديداي خوبي براي انجام عمل بيني، بدون جراحي هستيد:

 • قصد داريد تقارن شکل بيني خود را اصلاح کنيد.
 • بيني شما نياز به صاف شدن دارد تا ناهنجاري‌ها و بدشکلی‌های آن برطرف شود.
 • شما بايد بافت‌هاي اطراف برآمدگي بيني را پر کنيد تا ظاهر ناهموار آن اصلاح شود.
 • رفع فرورفتگی بینی، گودي يا خراش برروی بینی که مي‌خواهيد آن را برطرف کنيد.
 • نوک بيني شما افتادگي دارد و بايد بالاتر برود.
 • مي‌خواهيد پل بيني پهن خود را بلندتر کرده و آن را اصلاح کنيد.
 • نوک بيني شما پهن و گرد است و قصد داريد ظاهر آن را اصلاح کنيد. اين حالت بيني معمولاً در آفريقايي‌ها، آمريکايي‌ها و آسيايي‌ها رواج زيادي دارد. رینوپلاستی برای بینی با نوک پهن با این روش امکان پذیر است .
 • بيني شما کج، قوزدار يا زيني است و مي‌خواهيد با صاف کردن يا اصلاح آن، چهره بهتري داشته باشيد.

ممکن است پزشک شما براي انجام برخي اصلاحات جزئي و بهبود آثار جراحی بینی که قبلاً روي بيني شما انجام شده است، از رینوپلاستی بینی بدون جراحي استفاده کند. با استفاده از تزریق ژل به بینی فقط مي‌توان اصلاحات و تغييرات جزئي تا متوسط انجام داد.

مزاياي عمل زيبايي بدون جراحي بيني 


مزایای عمل بینی بدون جراحی را می‌توان در دو عامل اصلی دانست که یکی پایین بودن قیمت تزریق ژل و یکی زمان بهبودی بعد از عمل است. ژل‌ها و مواد تزریقی به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای ارزان تر از   قیمت جراحی زیبایی بینی می باشد  و به دلیل آنکه زیبایی بینی بدون عمل جراحی به‌صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می‌شود، بنابراین زمان بهبودی بعدازآن هم معمولاً چند ساعت تا چند روز بیشتر نیست، برخلاف روش‌های جراحی که به چند هفته تا چند ماه زمان نیاز دارد. این عمل در  درمان افتادگی نوک بینی موثر است .

روش کار در عمل زیبایی بینی بدون جراحی چگونه است؟


برای این عمل ابتدا یک مشاوره کامل در مورد هدف و انتظارات شما از انجام این عمل با شما صورت می‌گیرد و سپس پزشک شروع به انجام عمل می‌کند. یک عامل بی‌حس‌کننده موضعی به بینی شما و ناحیه اطراف آن،‌که هنگام عمل بر روی آن کار می‌شود، تزریق می‌گردد.

سپس نوعی از ژل که بیشترین مطابقت را با نیازها و شرایط شما داشته باشد، برای پُر کردن گودی‌ها و صاف کردن سطح بینی استفاده می‌شود. وقتی‌که تقارن و شکل مناسب بینی طبیعی به دست آمد، دیگر برجستگی و برآمدگی‌ پشت بینی به چشم نمی‌آید و صورت شما ظاهر زیباتر و بهتری پیدا می‌کند.

در طول مدت عمل، پزشک به شما فرصت می‌دهد تا وضعیت بینی خود را در آینه ببینید و تغییرات ایجادشده را ارزیابی کنید. تغییراتی که در وضعیت بینی داده می‌شود بر اساس نظر خود شما انجام می‌گیرد.

بهترین نوع ژل برای شما کدام است؟


برای انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی می‌توان از انواع مختلف ژل‌ها استفاده کرد که هر یک از آن‌ها خصوصیات متفاوتی دارد و می‌تواند خطرات و عوارض جانبی خاص خود را نیز داشته باشد. عواملی که پزشک در تصمیم‌گیری و انتخاب بهترین ژل برای تزریق ژل در بینی برای شما در نظر می‌گیرد عبارت است از:

 • نیازهای درمانی شما
 • آیا شما به نتایج دائمی نیاز دارید یا موقتی و اگر هدف شما نتایج موقتی است، برای چه مدت می‌خواهید که این اثرات باقی بماند.
 • هر نوع حساسیت یا واکنش آلرژیک به مواد تشکیل‌دهنده ژل‌های تزریقی

پزشک شما می‌تواند مناسب‌ترین ژل که با شرایط خاص شما همخوانی داشته باشد را به شما معرفی کند تا از این طریق، بهترین نتیجه با کمترین هزینه تزریق ژل ممکن به دست آید.

فیلرهای پوستی یک راه چاق کردن صورت است و می‌تواند لب‌های نازک را برجسته کرده، ابرو را کمی لیفت دهند، استخوان گونه‌ها را بهبود بخشیده، چروک پوست را برطرف کرده و گودی زیر چشم را که باعث سیاهی اطراف چشم شده است برطرف نمایند. با این فیلرها می‌توان خط خنده را کاهش داده و ظاهر صورت شما را جوان‌تر کرده و زیباتر نشان داد. ژل هیالورونیک از اسید هیالورانیک ساخته می‌شوند که ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و می‌تواند برای بهبود ظاهر پوست در آن تزریق شود. با افزایش روزافزون محبوبیت این فیلرها، کلینیک‌های بیشتری خدمات مرتبط با تزریق ژل‌های پوستی را ارائه می‌دهند. بسیار مهم است که فیلرهای پوستی را از منابع معتبر تهیه کنید. انواع مختلفی از ژل‌های پوستی وجود دارد که می‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه نمایید.

انتظارات


معمولا تزریق فیلر به داخل بینی تحت شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و می‌تواند ظرف کمتر از 30 دقیقه انجام شود. برخی از افراد می‌توانند تنها در یک جلسه درمان شوند، اما اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، برای دستیابی به بهترین نتایج به دو یا سه جلسه درمانی نیاز دارند.

ممکن است پزشک شما بسته به نوع ژل و میزان تغییرات موردنیاز بر روی بینی، یک ملاقات دیگر نیز دو یا سه هفته بعد از انجام تزریق ژل با شما ترتیب دهد. در همین جلسه ممکن است تزریقات کوچک دیگری به‌منظور انجام برخی از اصلاحات جزئی بر روی بینی و جوانسازی پوست انجام شود.

پزشک شما قبل از انجام این تزریقات، یک کرم بی‌حسی بر روی بینی شما استفاده می‌کند. اگر هنوز هم احساس ناراحتی و درد داشته باشید، پزشک یک بی‌حسی خوراکی به شما می‌دهد.

ژل مورداستفاده در این عمل به‌وسیله یک سوزن بسیار ریز و به‌صورت قطره‌های کوچکی در چند نقطه بر روی بینی تزریق می‌شود. نقاط محل تزریق و مقدار ژل که در هر نقطه تزریق می‌شود، به نوع و شدت تغییرات اصلاحی موردنیاز بستگی دارد. بعد از انجام این عمل می‌توانید بلافاصله به خانه برگردید.

بلافاصله بعد از عمل بینی یا ظرف چند ساعت اول بعدازآن، مقدار کمی خون‌مردگی در محل بینی تشکیل می‌شود. همچنین بینی شما به مدت سه تا پنج روز حساس خواهد بود.

می‌توان انتظار داشت که آثار و نتایج رینوپلاستی بدون جراحی در حدود 6 تا 18 هفته دوام داشته باشد. طول این مدت‌زمانی تا حد زیادی به نوع ژل مورداستفاده بستگی دارد.

قبل و بعد از عمل زیبایی


اقداماتی وجود دارد که شما می‌توانید برای هر نوع عملی انجام دهید تا باعث راحت‌تر شدن و بهبود نتایج آن شود.

علاوه بر اقدامات کلی که باید برای تسریع در روند بهبودی بعد از هر عمل رعایت شود، چند مورد مهم دیگر وجود دارد که حتماً باید بعد از عمل زیبایی بینی بدون جراحی انجام دهید تا نتایج موفقیت‌آمیزی از این عمل به دست آید. اقداماتی که باید انجام دهید به نوع ژلی که برای عمل شما استفاده شده است، بستگی دارد.

اقدامات کلی که بعدازاین عمل باید رعایت کنید عبارت است از:

 • تا پنج روز بعد از انجام عمل از واردکردن هرگونه فشار به بینی خودداری کنید. سعی کنید کاملاً به پشت و بر روی یک صندلی راحتی بخوابید.
 • حداقل تا یک هفته بعد از عمل از مواجهه با مواد شیمیایی، نور آفتاب و انجام عمل‌هایی که در آن‌ها از لیزر استفاده می‌شود، اجتناب کنید. زیرا این عوامل می‌تواند موجب التهاب و زخم شدن بینی شود. همچنین در طول این مدت باید از کار کردن با چرم و مواد حساسیت‌زا خودداری کنید.

هر یک از ژل‌های مورداستفاده برای عمل‌های بدون جراحی، ویژگی‌های خاص خود را دارند و بعد از انجام عمل باید نکات خاصی را در مورد آن رعایت کرد، بنابراین نمی‌توان یک نسخه کلی برای بعد از عمل ارائه کرد. برای این منظور باید با پزشک خود در مورد اقداماتی که لازم است بعد از عمل، متناسب با ژل استفاده‌شده برای شما انجام گیرد، مشورت کنید. از دستورات پزشک به‌دقت پیروی کنید تا نتایج خوبی از عمل بگیرید و هر چه سریع‌تر بهبود پیدا کنید.

خطرات و عوارض احتمالی


عمل زیبایی بینی بدون جراحی نیز ‌مانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، خطرات و عوارضی به دنبال دارد که شما باید قبل از انتخاب و انجام این عمل، به‌طور کامل درباره آن آگاهی داشته باشید. بهترین راه برای کاهش خطرات این عمل آن است که به یک پزشک کاملاً ماهر و مجرب که آموزش و تجربه کافی در زمینه مواد تزریقی داشته باشد و این عمل را به دفعات متعدد انجام داده باشد، مراجعه کنید.

برخی از عوارض خاصی که ممکن است بعد از انجام یک عمل زیبایی بینی بدون جراحی بروز کند عبارت است از:

 • قرمزی بینی که بعد از چند روز به‌خودی‌خود برطرف می‌شود.
 • ورم و خون‌مردگی در ناحیه بینی که به‌تدریج برطرف می‌شود و شما می‌توانید نتایج عمل را ببینید.
 • حساس شدن بینی
 • بروز عفونت
 • آسیب‌دیدگی پوست بینی
 • ایجاد حالت نامتقارن یا ناهموار بر روی بینی و یا نتایجی که باعث نارضایتی شما شود.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme