CheekForWebSet

عمل جراحی پروتز گونه: روش، مزایا و عوارض

گونه‌هاي بالا و برجسته در دنياي مدرن امروز نمادي از زيبايي هستند. متاسفانه، هر شخص به طورطبيعي داراي چنين گونه‌هايي نيست و تاسف‌انگيزتر اينكه، روند پیری مي‌تواند از زيبايي گونه‌هاي پر و برجسته نيز بكاهد. برای داشتن چهره‌اي با فرم زيبا، برجسته‌ كردن گونه می‌تواند یک گام در مسیر صحيح باشد. اگر قبلاً درباره برجسته‌كردن گونه‌هاي خود فكر نكرده ايد، آگاهي از مزایای بسیار آن ممكن است شما را به تفكر در مورد اين موضوع وادار كند.

چه کسی نیاز به جراحي زيبايي گونه دارد؟‌

گونه‌ها یکی از سه نشانه اصلي چهره هستند: چانه،‌بيني،‌گونه ها. هنگامی‌که یکی از این سه نشانه از تناسب خارج شود، ممکن است کل ساختار صورت نامتعادل به نظر برسد. اگر داراي گونه هاي گود وتورفته هستيد، جراحي زيبايي گونه می‌تواند درمان لاغری صورت باشد. صاف بودن استخوانهاي گونه ممکن است در نتیجه وراثت یا جذب مجدد بافت استخوان با آغاز روند پيري باشد. نامزدهاي جراحي زيبايي گونه به احتمال زیاد كساني هستند كه داراي گودي و تورفتگي در ناحيه  گونه و اطراف چشم خود بوده وگونه‌هاي برجسته‌تر و بالاتر مي‌تواند آنها را جذابتر و زيباتر جلوه دهد.

یک نامزد ایده آل برای کاشت گونه كسي است كه از سلامت جسمي و روحي بهره مند بوده و متمايل به بهبود ظاهر چهره خود باشد. بیماران آینده‌نگر باید داراي درکي واضح از فرآیند درمان، محدودیت‌های جراحي زيبايي گونه، و انتظارات واقع بینانه برای نتایج موردنظر خود باشند. در نهایت، در صورت داشتن سابقه آلرژي به جراحي پلاستيك بايد حتماً پزشك خود را مطلع سازيد تا از بي‌خطر بودن بودن مواد پروتز براي خود اطمينان حاصل كنيد.

چال گونه فرورفتگی‌های روی گونه‌ها هستند که در هنگام لبخند زدن به وجود می‌آیند. این فرورفتگی‌ها در صورت برخی افراد به شکل طبیعی وجود دارد. چال گونه‌ها باعث افزایش جذابیت و زیبایی صورت می‌شود. این فرورفتگی‌ها را می‌توان به کمک عمل‌های جراحی ساده و مطمئنی که به آن عمل ایجاد چال گونه گفته می‌شود هم ایجاد نمود.

درباره پروتز گونه

امروزه پروتزهاي گونه شامل طيف وسيعي از سايزها و اشكال هستند. به طوری‌كه مي‌توان گفت با تقبل قیمت پروتز گونه براي هر ساختار صورت يك پروتز خاص وجود دارد. پروتزها از طریق یک برش کوچک در داخل دهان قرار داده مي‌شوند.
پروتزهاي گونه‌ای، زیر‌گونه ای و پروتزهاي تركيبي از مواد زيستي ناسازگار مانند سيليكون يا مواد زيستي سازگار مانند پلي‌اتیلن متخلخل ساخته مي‌شوند. سیلیکون نرم‌تراست و به استخوان گونه فرم بهتري مي‌دهد. با این حال، احتمال بيرون افتادن پروتز ممکن است بالاتر باشد. پروتزهاي پلی‌اتیلن متخلخل مانند MEDPOR سخت‌تر هستند، گونه‌ها را بالاتر مي‌برند و با بافت بدن سازگاري بيشتري دارند، اما گران‌تر هستند. به طورکلی، تمامي انواع پروتزها داراي مخالفان و موافقان خود هستند و انتخاب آن به نظر جراح بستگي دارد.

جراحي زيبايي گونه

جراحي پروتز گونه كه به جراحي زيبايي گونه نيز معروف است،‌ روشي براي  بهبود شکل و فرم بخش مياني صورت وگونه است. در اين روش با استفاده از يك پروتز گونه‌ای، زیر‌گونه ای و يا تركيبي حجم گونه افزايش يافته و ظاهر چهره بهبود مي‌يابد.

چرا پروتز گونه را انتخاب کنید؟

جراحي زيبايي گونه با استفاده از پروتز داراي مزاياي بسياري براي بيماران است. گونه‌هاي بالاتر و پرتر مي‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشد، دیگر بخشهاي چهره شما را متعادل سازد، و شما را جوانتر جلوه دهد. جراحیهاي پروتز گونه موفق می تواند به چهره شما تناسب بيشتري دهد و حتی موجب تقویت عزت نفس شما شود. پروتز گونه همچنين مي‌تواند برای اصلاح عدم‌تقارن صورت و نقصهاي مادرزادی، و همچنین زخم صورت و یا تروما استفاده شود. افراد مسن‌تر که در تلاش براي داشتن چهره اي جوانتر به انواع روشهاي زيبايي متوسل مي‌شوند نيز می‌توانند با قرار دادن پروتز گونه به جوانسازي صورت خود كمك كنند. بیماران جوان‌تر که احساس می‌کنند چهره آنها بیش از اندازه صاف و یا فاقد تعریف است نيز مي‌توانند از پروتزگونه استفاده كنند.

به طور خاص، انتخاب پروتز گونه به عنوان روشي براي جراحي زيبايي گونه داراي مزاياي بسياري است،‌ از جمله:‌

 • برجسته‌سازي گونه به طوردائم
 • نتایج قابل کنترل، از جزئی به چشمگير
 • مواد بي‌خطر و زیست‌سازگار
 • ريسك بسيار كم پس از عمل جراحي
 • امكان جراحي همزمان با جراحي هاي ديگر مانند ليفتينگ صورت.

به طور‌کلی، مزایای باور نکردنی پروتزگونه انتخاب اول در میان بیماراني است كه به دنبال بهبود فرم صورت خود هستند.گونه برجسته وقتی با بینی و چانه تناسب داشته باشد، چهره‌اي جذاب ايجاد مي‌كند. داشتن ظاهري جذاب اعتماد به نفس شما را بالا مي‌برد و بر بسياري از جنبه هاي شخصي و حرفه اي زندگي شما تاثير مي‌گذارد. بازگرداندن حجم از دست رفته ی گونه ها می تواند آثاری همانند لیفت بر روی صورت داشته باشد و باعث ایجاد ظاهری جوان تر و کاهش خطوط خنده شود. راه های مختلفی برای لیفت و پر کردن حجم از دست رفته ی گونه ها وجود دارد ازجمله لیفت صورت، پروتز گونه و تزریق چربی در گونه یا ژل.

 

فرآیند پروتز گونه ‌چگونه است؟‌

جراحی پروتزگونه با ایجاد شکاف‌هایی پنهان در دو طرف داخل دهان انجام مي‌گيرد (برش تيز داخل دهاني). استخوان گونه از طريق بالا كشيدن بافت نرمي كه بر روي گونه قرار گرفته است، برش داده مي شود. برش داخل‌دهاني اين اطمينان را به وجود مي‌آورد که بعد از عمل جراحي هيچ زخمي قابل‌مشاهده نيست. پروتز گونه بر اساس ميزان حجم مورد نظر در بيمار انتخاب مي‌شود. پروتز گونه با ايجاد خطي دركل ناحيه پلک پاييني و گونه فرمي برجسته به چهره مي‌دهد. درحالی‌که سایر انواع پروتزها تنها در ناحيه كناري استخوان گونه برآمدگي ايجاد مي‌كنند. هنگامی که پروتز انتخاب شد، در ناحيه موردنظر (روي استخوان) قرار داده مي‌شود. سپس پروتز توسط پیچهاي کوچک به استخوان گونه متصل مي‌شود- این كار برای جلوگیری از حرکت ناخواسته پروتز تا زمان ريكاوري انجام مي‌شود. سپس با استفاده از بخیه‌های قابل جذب، برشها بسته مي‌شوند.

 • از مسكن هاي داخل‌ وریدی قوي یا بیهوشی عمومی در تكميل فرآيند درمان استفاده مي‌شود.
 • روش‌های جراحي زيبايي گونه معمولاً در یک محیط عمل جراحی سرپائی انجام مي‌شوند.
 • پروز گونه به‌طورمعمول یک ساعت و نیم تا دو ساعت طول مي‌كشد.
 • از آنجا که برش ها در داخل دهان انجام مي‌شود، هیچ زخم قابل‌توجه و یا قابل‌مشاهده‌اي ايجاد نمي شود.
 • به طور معمول، ورزش‌های هوازی پس از گذشت دو تا سه هفته از جراحي زيبايي گونه مي‌تواند از سر گرفته شود.
 • معمولاً بیماران هفت تا ده روز پس از عمل جراحی پروتز گونه فعاليت روزانه خود را شروع مي‌كنند.
 • از آنجايي‌كه از بخیه‌های قابل‌جذب برای این عمل جراحی استفاده می‌شود، نيازي به كشيدن بخيه‌ها نيست.

بهبودی

شما ممکن است متوجه یک تورم خفيف ​​در ناحيه مياني چهره خود برای حدود 14-10 روز پس از جراحي زيبايي گونه شويدكه به تدریج در طول چند هفته ناپدید می‌شود. بیمارانی که در معرض جراحي پروتز گونه قرار مي‌گيرند، در طول هفته اول پس از عمل احساس ناخوشايندي خواهند داشت. ازآنجايي‌که از بخیه‌های قابل جذب استفاده می‌شود، نيازي به كشيدن بخيه‌ها نيست. انتظار می‌رود بيمار پس از گذشت 2 هفته از عمل جراحي چهره‌اي قابل قبول پيدا كند.

آيا جراحي پروتز گونه داراي خطرات و عوارض جانبي است؟‌

در تمام انواع جراحي همیشه خطرات بالقوه‌اي وجود دارد و پروتز گونه هم از اين قاعده مستثني نمي‌باشد. خطر بالقوه بی‌حسی موقت و كبودی اطراف گونه وجود دارد – در صورت بروز اين عارضه، طی چندین هفته بهبودي كامل حاصل مي‌شود. اما بی‌حسی دائمی پس از جراحي زيبايي گونه بسيار نادر است. همچنین خطر پس زدن پروتز توسط بدن وجود دارد كه منجر به بيرون‌زدگي پروتز مي‌شود. بعلاوه، احتمال ايجاد عفونت در ناحيه اطراف پروتز وجود دارد كه در این صورت، پروتزها بايد طي يك عمل جراحي برداشته شوند كه معمولاً داراي عوارض بلند مدت نيست.

هایفوتراپی درمانی غیرجراحی و غیرتهاجمی است که در آن از انرژی اولتراسوند متمرکز ساطع از دستگاهی استفاده می‌شود که بافت عمقی را در نهایت دقت و به صورت خاص گرم می‌کند، بدون این که به سطح پوست آسیب بزند. افزایش دما باعث تغییر حالت بافت می‌شود که تشکیل کلاژن جدید، انقباض و کشیدگی و محکم شدن گونه‌ها را در پی دارد و به کشیده شدن پوست و لایه‌های عضلانی عمقی‌تر نیز می‌انجامد. هایفو گونه گذاری اثر لیفت پوست و بهبود رنگ و حجم پوست را نیز به مرور به دست می‌دهد. هایفو گونه‌ها را بالا می‌برد و گونه افتاده را می‌کشد و محکم می‌کند تا گونه‌ها برجسته و زیبا به نظر آید.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme