shakhes

لیزر لیپولیز برای لاغری ران، شکم و بازو

همراه با افزایش تعداد زنان و مردانی که به ظاهر خود اهمیت بیشتری می‌دهند و دوست دارند بهتر به‌نظر برسند، محبوبیت روش‌های فرم‌دهی به بدن و لیپواسکالپچر نیز افزایش‌یافته است، که این موضوع لیپوساکشن را به پرطرفدارترین عمل جراحی بازو و زیبایی دیگر اندام ها در حال حاضر تبدیل کرده است.

لیزرها جدیدترین عضو اضافه‌شده به مجموعه تجهیزات و تکنیک‌های مدرن لیپوساکشن هستند. لیپوساکشن برای درمان مناطق بزرگ بدن به‌خوبی عمل می‌کند، اما باعث کبودی و درد زیادی نیز می‌شود. درعین‌حال، لیزر لیپولیز که تنها چند سال است که به بازار آمده، تکنیک بی‌نظیری است که از آن برای درمان مناطق بسیار کوچک استفاده می‌شود، البته نتیجه نهایی آن در همان لحظه درمان قابل‌مشاهده نیست. لیزر لیپولیز تکنیک جدید و قدرتمندی است که با بهترین تکنیک‌های جراحی بازو ترکیب‌شده و با ایجاد کبودی بسیار کمتر، برداشتن مقدار بسیار بیشتری از چربی‌ها را امکان‌پذیر می‌سازدو جهت عمل کوچک کردن بازو ، شکم ، ران ها و غبغب و حتی كوچك كردن شكم بعد از سزارين کاربرد دارد.

لیزر لیپولیز  چگونه عمل می‌کند؟


لیزر، انرژی کم‌توانی را منتشر می‌کند که با ایجاد سیگنال‌های شیمیایی در سلول‌های چربی باعث تجزیه تری‌گلیسیرید انباشته‌شده در سلول‌های چربی به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول و همچنین آزادسازی آن‌ها از طریق کانال‌هایی در دیواره‌های این سلول‌ها می‌شود. سپس اسیدهای چرب و گلیسرول به بافت‌هایی در نقاط مختلف بدن فرستاده می‌شوند تا در طول فرایند متابولیسم بدن از آن‌ها برای تولید انرژی استفاده شود. فرایند آزادسازی اسیدهای چرب، پاسخ طبیعی بدن در زمان نیاز به استفاده از ذخایر انرژی است و لیزر باعث ایجاد هیچ‌گونه واکنش غیرطبیعی در بدن نشده و بر هیچ‌یک از ساختارهای اطراف سلول‌های چربی مانند پوست، رگ‌های خونی و عصب‌های محیطی تأثیری نداشته و به آن‌ها آسیب نمی‌زند. انجام یک دوره ورزش بعد از درمان کوچک شدن باسن ، تضمین می‌کند که اسیدهای چرب تولیدشده کاملاً مصرف و تخلیه شوند.

فرایند درمان

هشت پد حاوی لامپ‌های لیزری روی ناحیه موردنظر قرارگرفته و با استفاده از بندهایی در جای خود نگه‌داشته می‌شوند، دو پد کوچک هم به همین شکل روی غدد لنفاوی مناسب قرار داده می‌شوند، سپس دستگاه Laser Lipo  به مدتی که برای انجام لیپولیز نیاز است روشن‌شده و در پایان ناحیه درمان شده دوباره اندازه‌گیری می‌شود تا میزان کاهش اندازه حاصله مشخص گردد.

بعد از درمان

بعد از درمان، درد یا کبودی بیمار ناچیز خواهد بود. معمولاً، توصیه می‌شود که بیمار 1 تا 2 روز استراحت کند، هرچند که اکثر بیماران بدون نیاز به استراحت به سر کارشان برمی‌گردند.

بعد از درمان، لازم است تا با بالا بردن سطح سوخت‌وساز بدن، به فرایند طبیعی حذف تری‌گلیسیرید (سلول‌های تجزیه‌شده چربی) توسط بدن کمک شود. این کار را می‌توان به چند روش انجام داد که البته همگی شامل انجام نوعی تمرینات ورزشی و نوشیدن حدود 2 لیتر آب در طول 12 ساعت بعد از درمان می‌شوند؛ در طول این مدت می‌بایست از مصرف الکل نیز خودداری شود.

به چند جلسه درمان نیاز خواهد بود؟

برای اکثر بیماران تنها به یک جلسه درمان نیاز است. هر جلسه عمل زیبایی بازو ، که معمولاً شامل درمان یک ناحیه می‌شود، 45 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

کاندیدهای مناسب برای لیزر لیپولیز


اگر چربی‌های بخش‌هایی از بدنتان به رژیم غذایی و ورزش جواب نمی‌دهند، در این صورت کاندیدای مناسبی برای لیزر لیپولیز هستید. کاندیدای ایده‌آل کسی که از سطح سلامت مناسبی برخوردار بوده، وزن نرمال و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از درمان داشته باشد. این روش برای زنان باردار و کسانی که در طول سه ماه گذشته در ناحیه موردنظر تحت جراحی قرارگرفته‌اند مناسب نیست.

بخش‌هایی از بدن که با لیزر لیپولیز قابل‌درمان هستند


لیپولیز مکمل بی‌نظیری برای روش‌های سنتی لیپوساکشن و گزینه ایده‌آلی برای درمان نواحی کوچکی از صورت، گردن، زانوها، کمر، سینه‌های مردان(گاینکومستیا) و نواحی دارای پوست شل و آویزان مانند لاغر کردن بازوها است.

آیا لیزر لیپولیز، سلولیت را نیز درمان می‌کند؟


این روش علاوه بر بهبود شکل بدن، سلولیت را هم تا حدودی بهبود بخشیده و افتادگی پوست را رفع می‌کند.

11

تصویر قبل و (سه ماه) بعد از درمان لیزر لیپولیز گردن و زاویه فکی با دستگاه Smartlipo

نتیجه درمان چه موقع قابل‌مشاهده است؟


نتایج، درست پس از درمان چاقی شکم قابل‌مشاهده بوده و البته بهبود ظاهر ناحیه درمان شده طی چند ماه بعدی هم ادامه خواهد داشت. عموماً، در هر جلسه با اتمام درمان می‌توان کاهش 2 تا 8 سانتی‌متر از محیط شکم را شاهد بود. معمولاً، یک دوره درمان 8 جلسه‌ای طی 4 هفته، یعنی 2 جلسه در هفته، توصیه می‌شود.

آیا درمان با لیزر لیپولیز یک روش بادوام است؟


با استفاده از سیستم لیزری، سلول‌های چربی به شکلی طبیعی و برای همیشه حذف می‌شوند. تأثیر این روش در لاغری ران طولانی‌مدت بوده و سلول‌های چربی نمی‌توانند دوباره رشد کنند. البته، اگر بعد از درمان، بیمار دوباره وزن اضافه کند، نتایج درمان کمتر به چشم می‌آیند. با این روش نمی‌توان از اضافه شدن وزن یا جمع شدن چربی در سایر نواحی بدن جلوگیری کرد. اگر بیش از نیازمان کالری مصرف کنیم، بدن مجبور است آن را جایی ذخیره کند.

تعریق، سرعت نمایان شدن نتیجه درمان را افزایش می‌دهد. به عقیده برخی از متخصصان لیزر لیپولیز درمان بسیار مؤثری است، اما مانند هر برنامه کاهش وزن دیگری، برای حفظ شکل و نتایج به‌دست‌آمده به رعایت یک رژیم غذایی و سبک زندگی معقول نیاز است.

مزایای لیزر لیپولیز


  • کمترین زمان دروی از کار: تعدادی کمی از بیماران می‌توانند بدون استراحت به سر کارشان برگردند.
  • کمترین میزان ناراحتی: در طول درمان، هیچ دردی احساس نمی‌شود. بعد از رفتن اثر بی‌حسی، تنها دردی شبیه به آنچه بعد از یک تمرین شدید به وجود می‌آید احساس می‌شود. کبودی ایجادشده از لیزر لیپولیز در مقایسه با کبودهای ناشی از تکنیک‌های استاندارد لیپوساکشن بسیار کمتر است.
  • آسیب‌زاییِ کمتر: کانولای فیبر نوری از طریق یک سوراخ کوچک در پوست، که معمولاً برای پنهان ماندن اسکار آن در امتداد چین‌های پوست ایجاد می‌گردد، وارد بدن می‌شود. لیزر، همزمان با ذوب کردن چربی‌ها، طرف آزاد رگ‌های خونی کوچک را نیز می‌بندد. ازآنجاکه بعد از برداشتن لیزر، محل مورد درمان خونریزی زیادی ندارد، اجباری به استفاده از بانداژ نخواهد بود. مابقی فرایند جمع‌کردن پوست ناحیه درمان شده به عهده بافت جدید (بافت التیامی) و همچنین پوستی که روی زخم تشکیل می‌شود خواهد بود.
  • تشکیل پوست تقریباً «نرمال» بعد از سه ماه: اینکه فرد تحت لیپوساکشن قرارگرفته، و حتی نقاط ورود کانولا به پوست، به‌راحتی قابل‌تشخیص نخواهند بود. همزمان با به وجود آمدن بافت‌های التیامی که جایگزین سلول‌های چربی می‌شوند پوست هم جمع می‌شود.
  • بی‌خطر بودن: لیزر لیپولیز کم‌تهاجمی‌تر از لیپوساکشن متعارف است، زیرا خونریزی آن کمتر است و از داروهای بی‌حسی استفاده می‌شود.

عوارض جانبی


این روش درمانی هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد. مطالعات بالینی مستقل نشان داده است که لیزر لیپولیز کاملاً بی‌خطر بوده و هیچ‌گونه عوارض جانبی ندارد. لیزر لیپولیز تنها محرک یک واکنش طبیعی بدن است که در آن سلول‌های چربی آزاد می‌شوند. این فرایند با هیچ‌گونه ضرر یا آسیبی همراه نبود و بدون تأثیر بر سلول‌های مجاور، فوراً باعث کاهش حجم بدن می‌شود. با این روش، به‌جز سینه زنان، می‌توان سایر بخش‌های بدن را درمان کرد.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme