لیپوساکشن برای لاغر کردن شکم، پهلوها و ران‌ها

لیپوساکشن که با نام‌های لیپوآسپیریشن، لیپوپلاستی و لیپواسکالپچر (همه‌ی اصطلاحات به حذف چربی اشاره دارند) نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی پلاستیک است که در آن چربی‌های انباشته‌شده‌ی اضافی و ناخواسته برداشته (مکیده) می‌شوند. این عمل در نواحی مختلف بدن ازجمله در چانه، گردن، بالای بازوها، سینه، باسن، شکم، ساق پا و زانوها انجام می‌شود. لیپوساکشن می‌تواند به تنهایی یا در ترکیب با عمل‌های کشیدن پوست بدن، کوچک کردن سینه، سفت کردن شکم و عمل زیبایی شکم و یا دیگر روش‌ها انجام شود.

آیا لیپوساکشن برای من مناسب است؟


آیا شما لیپوساکشن را مدنظر قرار داده‌اید در صورتی که هیچ راهنمایی برای اینکه بفهمید این یک انتخاب معقول برای شما هست یا خیر ندارید؟ هرکسی دوست دارد زیبا و خوش‌تیپ به نظر بیاید اما انجام دادن عمل جراحی برای دلایل زیبایی یک تصمیم بزرگ است.

1- وضعیت سلامتی خود را در نظر داشته باشید. آیا دلایل خوب واقع‌بینانه‌ای از اینکه چرا عمل لیپوساکشن سلامتی شما را هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روانی بهبود می‌بخشد، وجود دارد؟ همچنین میزان سن و تناسب اندام خود را نیز در نظر بگیرید. اغلب دوره‌ی یائسگی زمانی است که وزن بدن به دلیل تغییرات هورمونی به طور ناخواسته افزایش می‌یابد. دوران بعد از بارداری نیز می‌تواند زمانی برای افزایش وزن باشد؛ اما اگر شما ورزش نمی‌کنید و مراقب نیازهای تغذیه‌ای خود نیستید قبل از این که به عمل لیپوساکشن فکر کنید باید به گزینه ‌های ورزش و رژیم غذایی نگاه کنید.

2- ابتدا به دیگر گزینه‌ها فکر کنید. اگرچه چاق بودن وضعیتی سالمی نیست اما به یاد داشته باشید که جراحی نیز خطرات و عواقب خود را دارد. ارزیابی طیف کامل گزینه‌های جایگزین و همچنین مزایا و معایب لیپوساکشن و وضعیت سلامتی فرد بسیار مهم است. راست‌گو بودن در مورد اینکه ورزش و رژیم غذایی در کاهش وزن به شما کمک نمی‌کنند و شما واقعاً قبل از توسل به لیپوساکشن آنها را امتحان کرده‌اید نیز بسیار مهم است.

3- همه چیز را در مورد روش لیپوساکشن بدانید. لیپوساکشن معمولاً یک روش بسیار سریع است که با استفاده از یک برش کوچک در نواحی چاق و مکیدن چربی به صورت خیلی راحت و بدون باقی ماندن جای زخم و خونریزی انجام می‌شود. لیپوساکشن در زنان اغلب در نواحی شکم، باسن، ران بیرونی و درونی و غبغب زیر چانه انجام می‌شود. عمل جراحی حدود 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد و همراه با بیهوشی کلی یا موضعی و اغلب به صورت یک روزه انجام می‌شود.

4- نیازهای بعد از عمل را در نظر بگیرید. اغلب جنبه‌های بعد از عمل برای اغلب مردم چالش‌انگیز است. به منظور جلوگیری از ورم کردن نواحی عمل شده، پوشیدن لباس‌های فشاری (فشار وارد می‎کنند) به مدت حدود 3 تا 4 هفته بسیار مهم است. بعد از عمل و با گذشت 1 تا 2 هفته از بهبودی فرد می‌تواند خیلی زود به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردد.

1

در زمان مشاوره چه انتظاراتی باید داشت؟


در طول مشاوره‌ی اولیه، پزشک در مورد انتظارات شما می‌پرسد و وضعیت سلامتی شما در حال و گذشته، هرگونه عادت‌های مؤثر بر سلامتی شما و آلرژی‌ها را ارزیابی می‌کند. در صورتی که شما در حال اجرای یک برنامه غذایی یا برنامه‌ی دیگری هستید، به شما توصیه می‌کنیم آن را تا زمانی که تحت عمل لیپوساکشن بروید و بهبود بیابید، به تعویق بیندازید. همانند هر عمل جراحی دیگری، لیپوساکشن نیز دارای خطرات خاصی است که در طول جلسه مشاوره در مورد همه‌ی آنها به شما توضیح داده خواهد شد.

انواع لیپوساکشن


درست مانند بسیاری از تکنیک‌های جراحی، لیپوساکشن نیز متحمل مراحل و جهت‌های رشد مختلفی است که در حال حاضر به طور اساسی متفاوت از هم هستند. آنها از لحاظ محتوا و مقدار محلول نفوذ و تکنیک برطرف کردن ورم ایجادشده متفاوت هستند. روش‌های لیپوساکشن با توجه به نوع دستگاه جمع کننده‌ی چربی مورداستفاده مانند اولتراسوند، لرزش و دیگر ابزارها نیز متفاوت هستند.

یکی دیگر از روش‌های لیپوساکشن، لیپوساکشن لیزری است که در آن لیزر بافت‌ها را گرم یا منعقد می‌کند؛ این کار اثرات لیپوساکشن را افزایش می‌دهد و قابلیت ارتجاعی و سفتی پوست را بهبود می‌بخشد. اثربخشی کلی این روش هنوز به طور گسترده‌ای مورد مناقشه است.

تمام روش‌های مختلف لیپوساکشن دارای حامی هستند؛ با این حال نتایج نهایی تمام روش‌ها به طور اساسی شبیه به هم است. روش ارجح بیهوشی در حین لیپوساکشن، بیهوشی کلی یا اپیدورال است که روی نیمه‎ی پایین بدن اعمال می‌شود.

در تمام موارد در ناحیه‌ی تحت عمل‌ محلول نفوذ به بافت چربی تزریق می‌شود؛ این محلول برداشت و مکیدن سلول‌های چربی را تسهیل می‌کند. پس از تزریق محلول نفوذ، در محل هدف و اطراف آن برش‌های کوچکی ایجاد می‌شود که از طریق آنها کانول (لوله مکش) مکش درون بدن قرار داده می‌شود تا سلول‌های چربی را برداشت کند. بعد از تکمیل لیپوساکشن برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند. این بخیه‌ها تقریباً 7 روز بعد از عمل کشیده می‌شوند. جای زخم‌های باقی‌مانده بسیار کوچک هستند و با گذشت زمان محو می‌شوند و عملاً قابل دیدن نیستند.

مقدار بافت چربی که با روش لیپوساکشن می‌توان برداشت متفاوت و دارای محدودیت است. برای مثال برای لیپوساکشن‌هایی که چربی با حجم‌های بالاتر از 3 لیتر برداشته می‌شوند، به منظور کمک به بدن در مقابل از دست دادن مایعات ضروری و مدیریت نمک آب بدن باید اقدامات پزشکی ویژه‌ای انجام داد.

به منظور کمک به روند بهبودی و حفظ شکل جدید بدن به صورت صاف و یکنواخت، بعد از عمل پوشیدن لباس‌های فشاری (فشار اعمال می‌کنند) تجویز می‌شود. در برخی موارد بعد از لیپوساکشن به مدت یک یا دو روز (بسته به موارد خاص) در محل تحت درمان لوله‌های تخلیه‌ی آب قرار می‎دهند تا هرگونه مایع اضافی را از محل تخلیه کند.

در طول دوره‌ی اولیه‌ی بهبودی، پزشکان ما روی هرگونه ورم و کبودی نظارت می‌کنند تا مطمئن شوند که روند بهبودی به طور عادی رو به جلو است. ما به شدت توصیه می‌کنیم که بیماران در طول ماه اول بعد از عمل لباس‌ها و جوراب‌های فشاری بپوشند تا به نتایج کامل روش لیپوساکشن دست یابند.

به طور معمول ما 1 تا 2 روز بعد از عمل لیپوساکشن، بیماران را مرخص می‌کنیم تا به طور کامل بهبود یابند. در برخی موارد برای کاهش درد و ناراحتی دوره‌ی اولیه‌ی بهبودی، مسکن‌های استاندارد برای بیمار تجویز می‌شود. به منظور افزایش نتایج و روند بهبودی، انجام یک برنامه ورزشی و توان‌بخشی جامع را به شدت توصیه می‌کنیم.

از روش لیپوساکشن چه انتظاراتی می‌توانم داشته باشم؟


نتیجه‌ی نهایی به حجم کل چربی برداشته‌شده، قابلیت ارتجاعی پوست ناحیه درمان شده و اطراف آن، فاکتورهای سبک زندگی (عادت‌های سالم یا ناسالم مانند سیگار کشیدن)، چگونگی بافت عضلانی و فرایند بهبودی بستگی دارد. از آنجا که سلول‌های چربی دوباره ترمیم نمی‌شوند، حذف بافت چربی و تغییر شکل حاصل‌شده به صورت دائمی است و در صورتی که وزن دوباره برگشت، ظاهر و شکل کلی بدن حفظ می‌شود.

چه چیزی از لیپوساکشن انتظار نمی‌رود؟


ما به طور محکم تأکید می‌کنیم که لیپوساکشن یک روش کنترل وزن یا جایگزینی برای ورزش جسمی و تغذیه‌ی سالم نیست. لیپوساکشن یک روش جراحی است که در آن چربی‌های انباشته‌شده‌ی خاصی برداشته می‌شوند تا ظاهر و شکل کلی بدن بهبود یابد بطور مثال برای لاغر کردن پا استفاده می گردد .

لیپوماتیک یک روش کم‌تهاجمی است که با لرزش با سرعت بالا و به طور ملایم، بدون آسیب به بافت‌های همبند، چربی را از بدن شما بردارد. چربی مایع شده از بدن به کمک مکش خارج می‌شود. از آنجا که در روش لیپوماتیک از گرما به عنوان منبع انرژی استفاده نمی‌شود، خطر سوختن یا آسیب‌دیدگی پوست که در روش‌های لیزر درمانی و درمان‌های اولتراسوند وجود دارد، از بین می‌رود. به دلیل اینکه در این روش کلاژن‌های محل درمان تا شش ماه پس از عمل تحریک می‌شوند، پوست اضافی که حجم زیادی از چربی زیر آن برداشته شده در این مدت جمع می‌شود.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme