20150129184756142253207754ca1deca56d91

لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد)

پزشکان و جراحان زیبایی در سرتاسر جهان عمل لیپوماتیک یا NIL (لیپوساکشن همراه با چرخش محوری اشعه مادون صوت) را به عنوان بهترین روش لیپوساکشن تایید کرده‌اند، چرا که با استفاده از این روش آن‌ها می‌توانند، لیپوساکشن را در کلینیک و تحت شرایطی انجام دهند که بیمار کاملا بیدار است. این روش، ایمنی، راحتی و رسیدن به نتایج عالی را برای بیماران تضمین می‌کند.

FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) روش NIL یا لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین روش لاغری موضعی و از بین بردن چربی‌های موضعی بدن، تایید کرده است. این تکنولوژی پیشرفته برای بهبود روش قدیمی ‌عمل لیپوساکشن طراحی شده است. ایمنی، راحتی و نتایج بی‌نظیر این روش توسط هزاران بمار در سراسر دنیا تایید شده است.

اقدامات قبل از عمل


قبل از انجام عمل شما با پزشک خود در مورد نواحی که می‌خواهید لاغری موضعی در آن مناطق اجرا شود، سوابق پزشکی خود و میزان تحمل دردی که دارید صحبت می‌کنید.

نحوه انجام عمل


لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) یک روش جراحی بسته است که تنها در حدود 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. ابتدا برش‌های بسیار کوچکی در ناحیه مورد نظر ایجاد می‌شود و ماده‌ی بی‌حس کننده از طریق یک کانولا (لوله‌ی مخصوص) که در حال ارتعاش است، به ناحیه مورد نظر فرستاده می‌شود. بعد از این که ناحیه مورد نظر کاملا بی‌حس شد، پزشک از یک ساکشن ارتعاشی، که مخصوص ناحیه‌ی تحت درمان است، برای استخراج چربی‌ها و فرم دادن به بدن استفاده می‌کند.

نحوه حرکت و ارتعاشات کانولا در لاغری با لیپوماتیک به طور همزمان باعث مسدود شدن سیگنال‌های درد می‌شوند، این حالت درست مانند زمانی است که بعد از خاراندن پوستتان، در قسمتی که خارش دارد، احساس راحتی می‌کنید. افرادی که اثرات حرکت و ارتعاش کانولا را حس می‌کنند، می‌گویند که احساسی شبیه به ماساژ گرفتن دارند.

شیوه‌ی منحصر به فرد حرکت کانولا (لوله‌ی مخصوص لیپوماتیک) به آن امکان می‌دهد که به نرمی و آسانی در میان بافت‌های چربی حرکت کند و ماده‌ی بی‌حس کننده را به تمامی قسمت‌ها منتقل کند و بدون ایجاد درد، چربی‌های اضافی را از بدن خارج کند. کانولای مخصوص جراحی لیپوماتیک قابلیت مانور در بین بافت‌های فیبروزی و محکم‌تر را نیز دارد و بنابراین امکان فرم‌دهی بهتر به بدن، در زمان کمتر را فراهم می‌کند و میزان کبودی بدن بعد از عمل و مدت زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد.

در روش لاغری با لیپوماتیک (برخلاف عمل لیپوساکشن ) از گرما استفاده نمی‌شود و ارتعاشات اسن سیستم به برخورد به بافت‌های غیرچربی به طور خودکار متوقف می‌شوند و بنابراین این روش بسیار ایمن است. امواج مادون صورت، سلول‌های چربی را به ایمن‌ترین روش ممکن و با کم‌ترین آسیب به بافت‌های اطراف، می‌شکند. حفظ بافت‌های غیر‌چربی بدن در این روش موجب جمع شدن بهتر پوست بعد از عمل می‌شود.

مدت زمان مورد نیاز برای انجام عمل به مقدار چربی بستگی دارد که باید استخراج شود، اما در هر حال مدت زمان عمل نسبت به روش‌های معمول لیپوساکشن باسن کوتاه‌تر است. معمولا بعد از اتمام عمل نیازی به بخیه زدن برش‌ها نیست.

تن

 نواحی قابل درمان با روش لیپوماتیک 


از روش لیپوماتیک می‌توان در بسیاری از نواحی بدن استفاده کرد. برخی از این نواحی عبارتند از:
– بازوها
– درمان چاقی صورت و زیر چانه ( رفع غبغب)
– داخل ران‌ها
– بیرون ران‌ها
– شکم
– قفسه سینه
در روش لیپوماتیک، سایز کانولای استفاده شده برای هر قسمت از بدن متفاوت است و به همین خاطر این روش برای از بین بردن چربی در برخی نواحی خاص بدن، که لیپوساکشن کردن آن بسیار مشکل است، ایده‌آل می‌باشد.

مزایا


درد کمتر

ارتعاشات مادون صوت در عملکرد گیرنده‌های درد اختلال ایجاد می‌کند و موجب مسدود شدن انتقال پیام‌های درد به مغز می‌شود. 

ریکاوری سریع‌تر

حرکت کانولا در سه جهت، باعث از بین بردن چربی‌های بدن بدون وارد کردن آسیب به سایر بافت‌های بدن می‌شود بنابراین در این روش، ظرف چند روز می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید و مانند روش قدیمی ‌لیپوساکشن، ریکاوری چند هفته طول نمی‌کشد.

استفاده از بیهوشی موضعی

در این روش از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود که بسیار ایمن‌تر از بیهوشی عمومی است. علاوه بر این شما در حین انجام عمل کاملا هوشیار هستید و می‌توانید بر نحوه‌ی انجام عمل و چگونگی فرم‌دهی بدنتان نظارت و کنترل داشته باشید. در این روش از هزینه‌های بیهوشی عمومی و از حالت تهوع و گیجی و خطرات ناشی از آن اجتناب می‌شود و بهمین دلیل هزینه لیپوماتیک از روش های جراحی کمتر می باشد .

تورم و کبودی کمتر

چربی‌های بدن در این روش با ملایمت برداشته می‌شوند. کانولای مخصوص لیپوماتیک باعث ارتعاش سلول‌های چربی می‌شود اما به محض برخورد با بافت غیر‌چربی به صورت خودکار متوقف می‌شود و بنابراین میزان آسیب ناشی از عمل به حداقل می‌رسد و عمل استخراج چربی به بهترین نحو انجام می‌شود. بسیاری از بیماران از احساس خوشایندی که بلافاصله پس از انجام عمل دارند، متعجب می‌شوند.

هموار کردن پوست به طور یکنواخت

در این روش شبکه‌ی بافت غیر‌چربی که در زیر پوست قرار دارد به خوبی حفظ می‌شود. همچنین عمل استخراج چربی‌ها به صورت یکنواخت انجام می‌شود و فرم جدید بدن کاملا هموار است. محافظت از بافت‌های زیر پوست و عدم آسیب به آن باعث می‌شود پوست به خوبی جمع شود و فرم جدید بدن هموارتر باشد.

قابل استفاده برای تمامی نواحی بدن

در این روش می‌توان به طور همزمان، چربی‌های ناخواسته و اضافی در چند نقطه از بدن را از بین برد. همچنین امکان از بین بردن چربی در نواحی از بدن امکان پذیر است که بسیار حساس‌تر هستند و نیازمند مراقبت و توجه بیشتری می‌باشند. نواحی که معمولا با روش لیپوماتیک درمان می‌شوند عبارتند از: شکم، پهلو، کشاله ران، بازوها، گردن، غبغب، ران‌ها، ساق پا و اطراف زانو.

افراد مناسب برای استفاده از این روش


تمامی ‌افرادی که از سلامت جسمانی برخوردارند و می‌خواهند چربی‌های موضعی بدن خود را از بین ببرند و به بدن خود فرم بهتری بدهند از جمله تمایل به لاغری باسن دارند ، کاندیدهای مناسبی برای این عمل هستند.

دوران ریکاوری بعد از عمل چگونه است؟


مدت زمان ریکاوری بسیار کوتاه است. از آن جایی که در این روش از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود، بلافاصله بعد از انجام عمل می‌توانید کلینیک را ترک کنید و ظرف تنها چند روز می‌توانید انجام فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید.

نتایج این روش چگونه است؟


نتایج انجام این عمل در هر شخص متفاوت است. به طور کلی می‌توان گفت که نتایج عمل، بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده هستند. این نتایج شامل لاغر شدن، فرم گرفتن و هموار شدن ناحیه مورد نظر می‌شود. برخی از بیماران می‌توانند ظرف یک ماه نتایج نهایی لیپوماتیک را مشاهده کنند، البته در اکثر بیماران، رسیدن به نتایج نهایی، چند ماه طول می‌کشد.

عوارض و خطرات این روش چیست؟


مانند هر عمل دیگر، در این عمل نیز برخی خطرات و عوارض احتمالی وجود دارند. از آن جایی که از بیهوشی عمومی و گرما در این روش استفاده نمی‌شود، خطرات و عوارض لیپوساکشن به حداقل رسیده‌اند. بزرگ‌ترین عوارض این عمل توزیع غیریکنواخت چربی و شل شدن پوست هستند. امکان بر طرف کردن هر دوی این عوارض لیپوساکشن در زمان دیگری، توسط جراح، وجود دارد.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme