1

مزوتراپی لاغری، مو و پوست صورت: روش، مزایا و عوارض

تحقیق و توسعه در رابطه با بهداشت و درمان به صورت تمام مدت در جریان است. تا به حال، پول و تلاش بسیاری در این زمینه هزینه شده است. مشکلاتی مانند چربی زیاد، پف زیر چشم، مشکلات مربوط به پوست و ریزش مو بسیار شایعند.

اغلب مردم درمان‌های غیرجراحی را برای حل مشکلات خود ترجیح می‌دهند؛ اما، اغلب‌ افراد نیاز به استفاده از درمان‌های مختلف دارند. درمان مزوتراپی، که نسخه‌ای نسبتاً جدیدتر نسبت به روش‌های غیرتهاجمی‌ست، یکی از راه‌حل‌های رایج برای تمامی مشکلاتی است.

مکانیزم کار مزوتراپی


مکانیزم کار مزوتراپی بسیار ساده است. با تقبل هزینه مزوتراپی به کمک تزریق‌هایی که در مزودرم، لایه میانی پوست، انجام می‌شود، عمل می‌کند. داروی تزریق‌شده در مورد افراد مختلف متفاوت بوده و بستگی به مشکل و میزان شدت آن دارد. داروها بر اساس ویتامین‌ها و مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و داروهای هومئوپاتی تأیید شده توسط FDA انتخاب می‌شوند.

تزریق‌ها به کمک یک دستگاه تزریق تخصصی به نام مزوگان صورت می‌گیرند. این وسیله اندازه مناسب داروی مورد نیاز برای درمان را فراهم می‌آورد. تعداد جلسات درمانی در هر مورد متفاوت است و ممکن است برخی افراد تنها به یک جلسه نیاز داشته باشند در حالیکه برخی دیگر نیاز به چند جلسه برای درمان دارند. معمولاً برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به جلسات متعدد درمان است.

چه کسی نباید تحت درمان مزوتراپی قرار گیرد؟


اگر سابقه واکنش‌های آلرژیک نسبت به هر کدام از مواد تزریق شده را دارید، نباید تحت درمان مزوتراپی لاغری قرار بگیرید. در اولین جلسه مشاوره پزشکی، متخصصتان با شما در رابطه با این موضوع و تمامی خطرات موجود صحبت خواهد کرد.

موارد استفاده از مزوتراپی


استفاده از مزوتراپی برای جوان‌سازی پوست

مشکلات پوستی بسیار شایعند و می‌توانند با بالا رفتن سن با هم ترکیب شوند. آسیب ناشی از بودن در معرض خورشید و چین و چروک‌ها و خطوط ریز، مشکلات شایعی هستند که اشخاص با آن‌ها مواجه می‌شوند. این مشکلات را می‌توان به کمک مزولیف، یک نوع درمان مزوتراپی پوست صورت که در جوان‌سازی به کار می‌آید، تصحیح نمود.

در این روش اغلب از ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌هایی استفاده می‌شود که پوست برای سلامتی بیشتر به آن‌ها نیاز دارد. برای خلاص شدن از دست خطوط و چین و چروک‌ها و همچنین مشکلات مختلف مربوط به رنگ‌دانه‌ها، نیاز به چند جلسه درمان می‌باشد. با استفاده از مزولیفت شما می‌توانید ظاهر جوان و پوست درخشان و شفاف خود را باز یابید.

استفاده از مزوتراپی برای شکل دادن به بدن

لیپوساکشن روشی که مدت‌هاست در دسترس ما می‌باشد و می‌توانیم از آن برای از بین بردن چربی‌های نقاط خاصی از بدن، استفاده کنیم؛ اما مزوتراپی گزینه‌‌هایی در اختیارمان می‌گذارد که نتایج مشابهی برای   لاغری موضعی به دست می‌دهد و ما را در معرض خطراتی که لیپوساکشن داشته، قرار نمی‌دهد. در این دوره این روش به یکی از روش‌های درمانی منتخب مردم تبدیل شده است.

این روش درمانی، که به Mesosculpting معروف است، به کمک داروهایی کار می‌کند که به طور ویژه برای هدف‌گیری چربی‌ها و حذف‌شان از بدن ساخته شده‌اند. این داروها در نقاط خاصی مثل زانوها، چانه، پهلوها، قسمت درونی ران‌ها و کپل‌ و همچنین سایر نقاطی از بدن که از بین بردن چربی در آن‌ها سخت است، درون مزودرم تزریق می‌شود. برخی مواقع ممکن است پس از پایان درمان نیاز به جلسات ماساژ نیز باشد.

استفاده از مزوتراپی برای درمان سلولیت

سلولیت نوعی چربی ناهنجار است که عموماً در ناحیه ران‌ها، کپل، شکم و پاها موجود است.این چربی به  رژیم لاغری مقاوم بوده  و برخلاف چربی معمولی، سلولیت ارتباطی با چربی کلی بدن فرد ندارد و حتی افراد لاغر می‌توانند گرفتار سلولیت شوند. تقریباً %90 از زنان دنیا به این مشکل دچارند. سلولیت قابل از بین بردن از طریق کنترل رژیم غذایی و متدهای ورزشی نیست.

یک روش درمان سلولیت ، مزوتراپی است. مزوتراپی در مورد سلولیت بسیار کارآمد است. این روش درمانی از طریق جریان خون و سیستم لنفاوی برای حل کردن چربی اضافی عمل می‌کند. این روش همچنین در از بین بردن بافت همبند فیبروتیک سفت شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. داروی مورد استفاده برای این منظور، تمامی اجزاء مورد نیاز برای از بین بردن چربی که تقریباً از بین بردن آن ممکن نیست را در بر می‌گیرد.

استفاده از مزوتراپی برای درمان ریزش مو

ریزش مو یک مشکل شایع هم در مردان و هم در زنان در سرتاسر دنیا است که اغلب به دلیل وجود دی‌هیدروتستوستروت (DHT)، هورمونی مردان که در هر دو جنس موجود است، در کنار رژیم غذایی نامتوازن و جریان خون نامناسب در ناحیه جمجمه، دامن‌گیر افراد می‌شود.مزوتراپی مو یک پیشرفت عظیم در سال‌های اخیر است که مزایای زیادی داشته و باعث رشد مو و بازگرداندن ظاهر جوانی شما می‌شود.

داروهای مورد استفاده در این روش درمانی در احیای رشد مو در ناحیه‌ای که طاس شده است بسیار کارآمدند. تحریک حاصل از این داروها به داشتن سری با موهای بیشتر کمک می‌کند. عوارض مزوتراپی موی سر ناچیز است؛برخی تصور می‌کنند چون مزوتراپی همراه با تزریق‌های متعدد است، درد زیادی به همراه دارد. اما واقعیت این است که مزوتراپی تقریباً بدون درد است و فقط خراش نوک سوزن حس می‌شود.

22

مزایای مزوتراپی


این روش درمانی مزایای بسیاری دارد. مزوتراپی صورت دارای کمترین میزان تهاجم و بدون درد است. طول مدت درمان خیلی طولانی نیست و اغلب در یک ساعت یا کمتر انجام می‌پذیرد. داروی مورد استفاده در این روش درمانی را می‌توان بر اساس نیاز هر بیمار به صورت سفارشی تهیه کرد تا ماکزیمم نتایج مثبت به دست آید. این امر مزوتراپی را از سایر روش‌های درمانی، که به وسیله داروهایی انجام می‌شوند که برای تمامی افراد یکسانند، متفاوت می‌سازد.

عوارض جانبی و مدت از کار افتادگی


عوارض مزوتراپی لاغری طبیعتاً خفیفند. عوارض لاغری موضعی با مزوتراپی اغلب شامل تورم و قرمزی خفیف در محل مورد درمان و نیز کمی خارش و درد در حین لمس می‌شوند. عوارض مزوتراپی صورت می‌توانند تا چند روز باقی باشند، تا اینکه به طور خود به خود ناپدید شوند. در حین درمان، یک حس گرما نیز ممکن است احساس شود که معمولاً به مدت بیست دقیقه یا کمتر باقی خواهد بود. درد در حین لمس معمولاً نشان‌دهنده‌ی درست پیش رفتن درمان مزوتراپی لاغری  در نظر گرفته می‌شود و از عوارض مزوتراپی لاغری محسوب نمی شود.

به طور معمول، پس از مزوتراپی هیچ زمان از کار افتادگی‌ای وجود نخواهد داشت. همچنین می‌توانید، با پزشکتان درمورد اینکه برای مدتی از کار اجتناب ورزید، مشورت نمایید. اگر برای اولین بار است که درمان روی شما انجام می‌شود، می‌توانید چند روزی را مرخصی بگیرید، تا مطمئن شوید که هیچ اتفاق غیرمنتظره‌ای در برنامه عادی زندگی‌تان اتفاق نمی‌افتد.

مدت زمان بهبود پس از مزوتراپی

پس از درمان با روش مزوتراپی صورت می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود باز گردید.

لاغری موضعی با لیزر RF


درمان با فرکانس رادیویی (RF) یک فن‌آوری جدید و نوید بخش برای رفع چاقی موضعی، کاهش چربی و سلولیت بدون نیاز به جراحی است. انرژی RF به تنهایی یا در ترکیب با دیگر روشها (مانند طب سوزنی)، رژیم غذایی، کویتیشن و مزوتراپی را می‌توان به طور مؤثری برای درمان چاقی موضعی و کاهش سلولیت و چربی استفاده کرد.

در حین درمان، در هنگام دریافت انرژی RF در پوست و بافت زمینه، شما مقداری احساس گرما را تجربه خواهید کرد. عوراض لاغری موضعی با لیزر RF که اغلب گزارش شده شامل تورم، قرمزی یا کبودی در منطقه‌ی تحت درمان یا اطراف آن است که به طور معمول در طی چند روز یا چند هفته ناپدید می‌شوند.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme