1

کاشت ابرو با موی طبیعی

 

صورت انسان شاخص‌ترين قسمت قابل مشاهده از بدن اوست. همیشه اولین قسمت از بدن شما و نقطه توجه تمامی افرادی که با آن‌ها ملاقات می‌کنید، صورت و مشخصات چهره شماست. لب‌ها، بینی، چشم‌ها و اطراف آن‌ها مهم‌ترین مشخصات چهره شما هستند. مخصوصاً چشم‌ها و اطراف آن که مستقیماً در مرکز توجه افراد مقابل شما قرار دارد. به همین دلیل هر نوع مشکلی که مربوط به چشم یا اطراف چشم‌ها باشد، حتماً باعث از دست رفتن اعتمادبه‌نفس در یک فرد می‌شود. خانم‌ها به‌طور خاص، حساسیت بیشتری در قبال این‌گونه مشکلات دارند.

علت‌ها و دلایل ریزش ابروها


برخی از شایع‌ترین علل ریزش ابروها عبارت است از:

 • برداشتن بیش‌ازحد ابروها هنگام آرایش
 • آسیب‌دیدگی در ناحیه ابرو بعد از سوانح یا سوختگی
 • طاسی منطقه‌ای یا طاسی کامل
 • بیماری‌هایی از قبیل کم‌کاری یا پرکاری تیروئید، کم‌خونی یا اختلالات هورمونی
 • بعد از شیمی‌درمانی

به‌طورکلی هر مشکلی در ناحیه ابروها که مهم‌ترین نقطه توجه در اطراف چشم‌ها است، باعث تأثیر منفی بر کیفیت زندگی شخص می‌شود و چنین شخصی همیشه احساس می‌کند که افراد جامعه به‌طور متفاوتی به او نگاه می‌کنند. به همین دلیل کاشت ابرو طبیعی مسئله بسیار مهمی است. برای برطرف کردن کامل آثار زخم و شکافتگی ابرو، فولیکول‌های مو مطابق با تراکم طبیعی ابروها در قسمت‌های اطراف، در ناحیه آسیب‌دیده کاشته می‌شوند. بعد از کاشت ابروی طبیعی، این آثار زخم دیگر قابل تشخیص نخواهد بود.

عمل کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟


 برای کاشت ابرو دقیقاً مشابه با آنچه که در کاشت مو انجام می‌گیرد، عمل می‌شود و در صورتیکه تقویت کننده ابرو برای درمان کم پشتی ابروها بیفایده باشد، استفاده میگردد . این فرایند شامل برداشتن مقدار مورد نیاز فولیکول‌های مو از پشت گردن با استفاده از یک ابزار کوچک (میکرو موتور) و تحت شرایط بی‌حسی موضعی و سپس کاشتن این فولیکول‌ها در ناحیه‌ای که ابرو دچار ریزش شده است، می‌باشد. گرافت‌های موردنیاز برای کاشت ابروی طبیعی را می‌توان با استفاده از یکی از روشهای کاشت ابرو و مو  FUE یا FUT (نواری) برداشت کرد.

جراحی کاشت ابرو از طریق انتقال گرافت‌های میکرو فولیکولی، مستلزم انجام یک کار گروهی است و معمولاً در محل مطب پزشک انجام می‌شود. موی موردنیاز برای کاشت معمولاً به‌صورت گرافت‌های فولیکولی انفرادی از پشت سر برداشته می‌شوند. برای کاشت ابرو ممکن است به چند عدد تا چند صد عدد گرافت مو نیاز باشد. سپس این گرافت‌ها به نقاط پذیرنده کوچکی در محل ابروها منتقل می‌شوند و باید حتماً به نحوی در محل جدید قرار گیرد که مو در جهت مشابه با جهت طبیعی رشد مو، رشد کند. فولیکول‌های مو به همان شکلی که موها به‌طور طبیعی رشد می‌کنند، در محل جدید کاشته می‌شوند. به‌عبارت‌دیگر ماهیت گروهی و چندگانه فولیکول‌های مو در محل جدید نیز حفظ می‌شود. واحدهای فولیکولی انفرادی به‌طور جداگانه کاشته می‌شوند تا خط ابرو یا تراکم طبیعی ابرو در محل موردنظر بازیابی شود. با این روش نتایج کاملاً موفق، طبیعی و غیرقابل تشخیص از نظر ظاهری حاصل خواهد شد.

عمل کاشت ابرو معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و ممکن است از مسکن هم استفاده شود. مدت زمان انجام این عمل از دو تا چند ساعت است و بستگی به تعداد گرافت‌های کاشته شده دارد.

2

بعد از عمل کاشت ابرو


 24 ساعت بعد از کاشت ابرو می‌توانید بدون هیچ نگرانی حمام کنید. بعد از گذشت 3 تا 4 روز ممکن است در محل کاشت ابرو کمی قرمزی و حالت پوسته‌پوسته بعنوان عوارض کاشت ابرو ایجاد شود. اصلاً لازم نیست نگران آن باشید زیرا حداکثر بعد از دو روز به‌خودی‌خود برطرف خواهد شد.

یک هفته بعد از کاشت ابرو، همه‌چیز به حالت طبیعی بازمی‌گردد. هیچ‌گونه قرمزی، کنده شدن پوست یا پوسته‌پوسته شدن ابرو اتفاق نخواهد افتاد. هیچ آثار و علائم قابل تشخیص از کاشت مو باقی نمی‌ماند. تقریباً 3 ماه بعد، ابروهای کاشته شده کاملاً رشد می‌کند. در پایان ماه ششم، دوره رشد این ابروها نیز کامل می‌شود. شما می‌توانید در مورد دوره زمانی لازم برای رشد ابروها با پزشکان ما صحبت کنید.

به دلیل آنکه فولیکول‌های کاشته شده در ناحیه ابروها، در اصل فولیکول‌های موی سر هستند، بنابراین با سرعتی بیشتر از حالت طبیعی ابروها رشد خواهند کرد. به‌این‌ترتیب شما باید به‌طور متوسط یک یا دو بار در هر ماه ابروها را کوتاه کنید. این حالت حداکثر تا یک سال بعد از عمل ادامه خواهد داشت (البته اگر 3 ماه اول بعد از عمل را جزء دوره رشد موهای جدید در نظر بگیریم، این دوره در اصل 6 تا 8 ماه خواهد بود). بعد از گذشت یک سال، موهای جدید با سرعت طبیعی رشد ابروها هماهنگ خواهد شد و در سال‌های بعدازآن، تمام موهای ناحیه ابرو با سرعت یکنواختی رشد خواهند کرد.

کاندیدهای مناسب برای عمل کاشت ابرو


 اگر شما به خاطر شکل، اندازه یا کم‌پشت بودن ابرو و یا به خاطر آثار زخم که باعث ریزش ابرو در محل آسیب‌دیدگی شده است، با ظاهر ابروهای خود مشکل دارید پس می‌توانید کاندیدای خوبی برای انجام روشهای کاشت ابرو باشید.

افراد کاندیدای کاشت مو باید در قسمت پشت و اطراف سر خود، موهای سالم و دارای رشد خوب داشته باشند تا بتوان از آن به‌عنوان موی انتقالی استفاده کرد. نواحی دهنده مو نقاطی از پوست سر هستند که گرافت‌های مو از آنجا برداشته می‌شود.

مزایا و معایب عمل کاشت ابرو


 در ادامه به برخی از مزایا و معایب عمل کاشت ابرو اشاره شده است:

مزایا

 • از نظر زیبایی بسیار بهتر از تاتو است، زیرا ظاهر کاملاً طبیعی دارد.
 • به خاطر آنکه فولیکول‌های مو از خود شخص گرفته می‌شود بنابراین کسی که عمل کاشت ابرو انجام می‌دهد می‌تواند به همان روشی که همیشه از موهای خود مراقبت می‌کرده است، از ابروهای جدید خود نیز مراقبت کند.

معایب

 • انجام عمل جراحی کاشت ابرو نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و بنابراین مشتری باید برای انتخاب جراح مورد نظر خود، دقت و احتیاط زیادی داشته باشد.
 • این عمل نیاز به استفاده از بی‌حسی موضعی دارد و در نتیجه ممکن است برای مشتری در هنگام بی‌حس کردن ناحیه عمل، اندکی احساس ناراحتی ایجاد شود.
 • فولیکول‌های کاشته شده با سرعتی مشابه با موهای ناحیه دهنده رشد می‌کنند و بنابراین شخصی که عمل کاشت ابرو انجام می‌دهد باید به‌طور مرتب ابروهای خود را کوتاه و اصلاح کند.
 • اگرچه امروزه نتایج جراحی‌هایی که توسط جراحان مجرب انجام می‌شود، در حد قابل‌ملاحظه‌ای بهبود پیدا کرده است، بااین‌حال ما به مشتریان خود توصیه می‌کنیم که برای دستیابی به ابروهایی با تراکم یکنواخت و مطلوب ممکن است به یک جلسه کوتاه دیگر نیاز داشته باشند.

هزینه کاشت ابرو با توجه به مقدار کاشت و تخصص جراح برای افراد مختلف ، متفاوت می باشد . بنابراین امکان برآورد دقیق قیمت کاشت ابرو وجود ندارد.

قبل از جراحی

3

بعد از جراحی

4

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme