shakhes

کرایولیپولیز برای لاغری: روش، مزایا، عوارض

در حال حاضر تنها روش براي کم‌کردن وزن و آب‌کردن چربي‌هاي انباشته بدن و رهایی از عوارض چاقی، بدون نياز به ورزش و رژيم غذايي، روش ليپوساکشن است. اين روش هرچند کارآيي و تأثير بالايي دارد، اما درعین‌حال يک روش بسيار تهاجمي است و در صورت استفاده از آن، احتمال بروز عوارض خطرناک زيادي وجود دارد. علاوه بر آن، اين روش هزينه زيادي هم دارد، چراکه در اصل يک عمل جراحي است. اگر زمان طولاني استراحت موردنیاز بعد از انجام عمل را نیز در نظر بگيريد، پس اين روش معايب زيادي دارد و مجموعه اين عوامل باعث شده است که ميزان استقبال از روش ليپوساکشن به‌سرعت کاهش یابد.

تحقيقات اخير نشان داده است که ميليون‌ها نفر در سراسر جهان مايلند توده‌هاي چربي کوچک و سمج انباشته‌شده در نواحي مختلف بدن از قبيل داخل ران‌ها، زير کتف‌ها، پهلوها، زير بازوها، پستان آقايان و دو طرف کمر را بردارند، اما درعین‌حال به خاطر عوارض زيادي که عمل جراحي ليپوساکشن به دنبال دارد، مايل به انجام اين عمل نيستند. ازین روش برای آب کردن چربی های بازو و لیفت بازو میتوان استفاده کرد .

اگر شما هم يکي از همين افراد هستيد بايد بدانيد که جديداً يک روش نوين و غیرتهاجمی بر مبناي استفاده از يخ معرفي شده است که به شما امکان مي‌دهد توده‌هاي چربي ناخواسته را حذف کنيد و شکل همه نقاط بدن را اصلاح‌کرده و اندامي زيبا داشته باشيد.

منجمد کردن چربي‌ها چه اثري بر شما دارد؟


شما نمي‌توانيد به‌طور دقيق تعيين کنيد که ورزش و رژيم غذايي چربي‌هاي کدام نقطه از بدنتان را حذف کند، اما با استفاده از منجمد کردن چربي‌ها اين امکان براي شما وجود خواهد داشت. اين روش مبتکرانه به بيمار کمک مي‌کند تا به‌صورت کاملاً ايمن و بدون درد، لايه‌هاي ضخيمي از چربي را از نقاطي از بدن خود که با آن مشکل دارد، حذف کند.

اين روش براي افرادي که سخت در تلاش‌اند تا بدني با فرم مطلوب داشته باشند، اما به دليل هر يک از عوامل زير، اين امکان به‌راحتی براي آن‌ها وجود ندارد، بسيار ايده‌آل است:

 • سن
 • عوامل ژنتيکي
 • زايمان کردن
 • بيماري‌ها و مشکلات پزشکي
 • مصرف بعضي داروهاي خاص
 • نوسان وزن در گذشته
 • کم‌خوابی
 • استرس

چه کساني نمي‌توانند از روش کرايوليپوليز استفاده کنند؟


روش کرایولیپولیز براي اغلب افراد مناسب است، اما براي خانم‌هاي باردار و مادران شيرده مناسب نيست.

چرا روش کرايوليپوليز را انتخاب کنيم؟


 • بدون درد بودن
 • يک روش غير جراحي است و نيازي به استراحت بعد از عمل ندارد.
 • سرعت بالا
 • هر جلسه درماني در حدود 70 دقيقه زمان مي‌برد.
 • نتايج ماندگار
 • سلول‌هاي چربي ديگر نمی‌توانند به ناحيه عمل شده بازگردند.
 • ايمني و دقت بالا
 • آزمايش‌هاي بالینی بر روي اين روش آن انجام‌شده و نتايج خوب و دقيقي به‌دست‌آمده است.

روش کرايوليپوليز چگونه عمل مي‌کند؟


دستگاه کرایولیپولیز کولتک از نيروي قوي اما غیرتهاجمی فشار خلأ براي نگه‌داشتن بافت چربي در بين دو صفحه سردکننده استفاده مي‌کند و از اين طريق چربي‌هاي هر ناحيه از بدن که شما مي‌خواهيد را حذف مي‌کند.

در ابتدا شما به مدت چند ثانيه يک گرماي ملايم حاصل از منبع خلأ را احساس مي‌کنيد که به خاطر نگه‌داشتن صفحه‌ها در محل دقيق خود در ناحيه مورد عمل است. سپس به فاصله کوتاهي بعدازآن، تکنولوژي يخ اثر مي‌کند و سلول‌هاي چربي شروع به منجمد شدن مي‌کنند و شما سرماي ملايمي را در محل عمل احساس مي‌کنيد.

در طول مدت زمان کار دستگاه کرایو لیپولیز ، شما يک احساس بي‌حسي خفيف در محل عمل خواهيد داشت، اما تنها کاري که بايد بکنيد آن است که به مدت حدود يک ساعت روي صندلي خود تکيه بدهيد و راحت و آسوده بنشينيد تا دستگاه کرايوليپوليز کار حیرت‌انگیز خود را انجام دهد.

در لاغری با کرایولیپولیز حالت پوست و ماهیچه‌های شما هيچ تغييري نخواهد کرد و فقط سلول‌هاي چربي حذف مي‌شوند. سپس اين سلول‌هاي مرده توسط کبد شما تجزیه‌شده و به‌صورت کاملاً طبيعي شبيه به همه مواد زائد ديگري که در بدن وجود دارد، دفع مي‌شوند.

وقتی‌که دستگاه از بدن شما جدا شد، ممکن است تا چند روز قرمزي و حساسيت بسيار خفيفي در محل عمل ببينيد، اين تنها عواقب عمل کرايوليپوليز است و خودبه‌خود برطرف مي‌شود. سپس ظرف چند هفته بعد خواهيد ديد که نتايج خارق‌العاده اين عمل شروع به‌ظاهر شدن مي‌کند و تا چند ماه بعدازآن هم روند بهبودي و تکميل آثار عمل ادامه خواهد داشت.

دستگاه کرايوليپوليز که از يک تکنولوژي پيشرفته انجماد بهره مي‌برد، سلول‌هاي چربي را به‌صورت انتخابي هدف مي‌گيرد و آن‌ها را طي يک فرايند آرام و تدريجي تجزيه مي‌کند، به‌طوری‌که بافت‌هاي اطراف به‌هیچ‌وجه تحت تأثير قرار نمي‌گيرند. وقتی‌که سلول‌هاي چربي در معرض سرمايش هدفمند قرار مي‌گيرند، فرايند دفع سلول‌هاي زائد القاء مي‌شود و طي يک تا دو ماه بعدي، به‌تدریج ضخامت لايه چربي در محل موردنظر کاهش پيدا مي‌کند. سلول‌هاي تجزیه‌شده در محل عمل نيز به‌آرامی از طريق فرايند متابوليسم طبيعي بدن به‌وسیله کبد جذب و حذف مي‌شوند.

1

توده‌هاي چربي زائد در نزديکي سطح پوست بدن قرار دارند. اين بافت‌هاي چربي توسط دستگاه هدف قرار مي‌گيرند و به داخل ابزار منجمدکننده چربي کشيده مي‌شوند تا سرد شده و يخ بزنند.

2

در شکل بالا دايره‌هاي آبی‌رنگ نشان‌دهنده سلول‌هاي چربي مازادي هستند که از دماي پايين آسیب‌دیده‌اند. اين سلول‌ها شروع به تجزيه شدن مي‌کنند و سپس به‌آرامی توسط سيستم لنفاوي بدن دفع مي‌شوند. سيستم لنفاوي يک سازوکار کاملاً طبيعي و ايمن است که بدن به‌طور طبيعي براي دفع چربي‌ها استفاده مي‌کند.

ظرف 15 تا 20 روز بعد از عمل، تمامي چربي‌هاي تجزیه‌شده به‌طور کامل از بدن خارج مي‌شود و شکل ظاهري بدن شما به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود پيدا مي‌کند. سلول‌هاي چربي که حذف شده‌اند ديگر مجدداً در اين ناحيه تشکيل نخواهند شد، اما به خاطر آنکه همه سلول‌هاي چربي در جريان اين عمل حذف نشده‌اند، لازم است که بعد از عمل کرايوليپوليز حتماً رژيم غذايي سالم و تمرينات ورزشي منظم داشته باشيد.

اين همه چربي حذف‌شده، کجا مي‌رود؟


سلول‌هاي چربي‌هاي تجزیه‌شده، به‌سادگی توسط سيستم لنفاوي و ايمني بدن جذب و دفع مي‌شوند.

آيا نتايج به‌دست‌آمده دائمي است؟


سلول‌هاي چربي که از طريق عمل کرايوليپوليز کريستاله شده‌اند، توسط فرايندهاي طبيعي مسئول دفع مواد زائد از بدن حذف مي‌شوند. سلولي که از اين طريق تخريب مي‌شود، ديگر قادر به رشد و باززايي مجدد نخواهد بود.

آيا روش کرايوليپوليز دشوار است؟


در اغلب موارد، اين عمل به‌صورت کاملاً بدون درد و راحت انجام مي‌گيرد.

انجام کرايوليپوليز چقدر زمان مي‌برد؟


در هر جلسه کرايوليپوليز حدود 60 دقيقه طول مي‌کشد تا سلول‌هاي چربي در قسمت‌هايي از بدن که تغيير دادن آن‌ها سخت باشد، منجمد شوند و حدود 26 درصد از بافت چربي در هر جلسه درماني حذف مي‌شود. شدت احساس درد و ناراحتي در حين انجام اين عمل بسيار ناچيز است و سلول‌هاي چربي به‌طور طبيعي دفع مي‌شوند و بدن شما حالتي کشيده و خوش‌اندام پيدا مي‌کند.

نتايج عمل


تنها هفت روز بعد از عمل کرايوليپوليز، شکل بافت‌هاي چربي شروع به تغيير مي‌کند و اين تغييرات نشان‌دهنده آن است که تخريب موردنظر در سلول‌هاي چربي آغاز شده است. يک هفته بعد، فرايند جذب و دفع سلول‌هاي چربي به جريان مي‌افتد و شما از این‌که مي‌بينيد ميزان چربي‌هاي انباشته بدن شما اندکي کاهش يافته است، خوشحال خواهيد شد. اما توجه داشته باشيد که بروز آثار کامل و نهايي اين عمل ممکن است تا چهار ماه زمان ببرد، البته در مورد اين عمل هم به‌مانند اغلب عمل‌هاي زيبايي بدون جراحي، بعضي از مشتريان در همان دو هفته اول بعد از عمل نتايج قابل‌ملاحظه‌ای را تجربه مي‌کنند.

مزيت مهم ديگر اين روش آن است که به دوره نقاهت و استراحت بعد از عمل نياز ندارد و شما مي‌توانيد بلافاصله بعد از انجام عمل، فعاليت‌هاي عادي خود را از سر بگيريد. علاوه بر آن، براي فعال کردن سازوکار تخريب و دفع سلول‌هاي چربي نيازي به انجام حرکات ورزشي نيست، زيرا خود بدن به‌صورت طبيعي اين کار را انجام مي‌دهد.

مشاهده نتايج عمل چه قدر زمان مي‌برد؟

اين زمان به خصوصيات فردي، ضخامت بافت چربي و اندام مورد عمل بستگي دارد. تغييرات ناشي از اين عمل طي يک دوره چندهفته‌ای به‌مرور مشاهده مي‌شود، بنابراين بايد اندکي صبر داشته باشيد تا فرايند طبيعي که در بدن شما در جريان است، پيشرفت کرده و کامل شود. مي‌توان انتظار داشت که بيشترين تغييرات ناشي از اين عمل ظرف 12 تا 16 هفته بعد از انجام عمل مشاهده شود، بااین‌حال برخي از مشتريان مشاهده کرده‌اند که اين تغييرات بعد از 2 تا 3 هفته شروع مي‌شود.

عوارض بعدازاین عمل کرايوليپوليز چيست؟


استقبال چشمگيري که از روش کرايوليپوليز به عمل آمده است تنها به خاطر نتايج فوق‌العاده‌ای که از آن به دست مي‌آيد نيست، بلکه دليل اصلي آن نداشتن عوارض جانبي است. اين روش هيچ دوره نقاهت يا استراحت بعد از عمل ندارد. ايجاد قرمزي يا خون‌مردگی در بافت موردنظر بسيار به‌ندرت مشاهده مي‌شود. علاوه بر همه این‌ها، شما مي‌توانيد فعاليت‌هاي عادي و روزمره خود را بدون هیچ‌گونه ناراحتي، بلافاصله بعد از انجام عمل از سر بگيريد و حتي مي‌توانيد در خلال ساعت ناهار خود در يک روز کاري، يک جلسه درماني را طي کنيد.

آيا لازم است که بعد از عمل ورزش کنم يا رژيم‌هاي غذايي پرزحمت بگيرم؟


بعدازاین عمل به هيچ رژيم غذايي يا ورزش سخت نيازي نيست. اما بايد دانست که کرايوليپوليز هرگز نمي‌تواند جايگزين يک رژيم غذايي سالم يا يک برنامه ورزش منظم شود. مراقبت‌هاي بعدازاین عمل شامل افزايش نوشيدن آب و خودداري از مصرف کافئين و ساير مواد سمي است تا بدن راحت‌تر بتواند فرايند طبيعي دفع چربي‌هاي زائد را انجام دهد.

چند جلسه درماني براي من لازم است؟


براي اغلب افراد و اغلب اندام‌هايي که بايد مورد عمل قرار گيرند برای کوچک کردن باسن ، تنها يک جلسه کرايوليپوليز کفايت مي‌کند. اصولاً يکي از مزاياي اين روش آن است که به درمان دوره‌اي و جلسات متعدد نياز ندارد. بااین‌حال مسلم است که تعداد جلسات موردنیاز به مقدار چربي که مي‌خواهيد حذف کنيد و آن مقداري که براي شروع کار در نظر مي‌گيريد، بستگي دارد.

روش دیگری که برای درمان چاقی موضعی میتوان به آن اشاره نمود ، لیزر لیپولیز است ، دستگاه لیزر لیپولیز (تجزیه کننده چربی‌ها)، پرتوهای لیزری با سطح انرژی پایین تولید می‌کند. این پرتوها یک سیگنال شیمیایی در سلول‌های چربی ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند تری‌گلیسیرید ذخیره شده به اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول تبدیل شود. مواد تجزیه شده از طریق کانال‌هایی از غشای سلول خارج می‌شوند. سپس اسیدهای چرب و گلیسرول در بدن منتشر می‌شوند. بنابراین بدن قادر خواهد بود آن‌ها را در طول سوخت و ساز بدن برای تولید انرژی استفاده نماید. انتشار اسیدهای چرب ذخیره شده یک فرایند طبیعی برای بدن محسوب می‌شود، بنابراین بدن واکنش غیرمعمولی در برابر آن نخواهد داشت. همچنین، بافت‌های اطراف از جمله پوست، رگ‌های خونی و اعصاب محیطی نیز طی عمل لیزر آسیب نخواهند دید. انجام ورزش برنامه‌ریزی شده پس از درمان، حذف و سوخت ساز کامل چربی‌ها را تضمین می‌کند.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme