Woman taking measurements of her body on blurry background

کویتیشن: لاغری و رفع چربی بدون جراحی

اگر به دنبال كاهش سايز کمر یا باسن و ران‌های خود هستيد،‌ کویتیشن اولتراسونیک می‌تواند به بهبود فرم بدن شما كمک كند. كاهش سايز و چربي با استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری يک روش كاملاً غيرتهاجمي بدون نیاز به جراحی،‌ بیهوشی و دوران نقاهت است. این روش جايگزيني مناسب و بي‌خطر برای ليپوساكشن جراحي و تناسب اندام بعد از زایمان است. بسیاری از افراد بلافاصله پس از اولین دوره درماني شاهد نتايج آن بوده‌اند، اگر چه بروز نتايج متغير است. نتایج مطلوب پس از 6 یا 8 دوره درماني حاصل مي‌شود. رفع چربی با کویتیشن اولتراسونيک يك روش عالي برای زنان و مرداني است که خواهان كاهش موضعي چربي‌هاي بدن، سفت كردن پوست و بازيابي فرم بدني خود هستند.  

كويتيشن اولتراسونیک چيست؟‌


كويتيشن اولتراسونيک با بهره‌گیری از امواج اولتراسونيک به طور خودكار غشاء سلول چربی را پاره مي‌كند. موج اولتراسوند یک ارتعاش در بافت چربی ایجاد می‌کند. ساختار سلول چربی نمی‌تواند در مقابل اين ارتعاش مقاومت كند و غشای سلولی به سرعت تجزیه می‌شود. این نوع از امواج صوتی سلول های چربی را بدون آسیب به بافت یا ارگان‌های دیگر از بين مي‌برد. 

با متلاشي شدن غشاء سلول‌های چربی، محتویات سلول‌های چربی (تری‌گلیسرید) به فضای بین سلول‌های چربی دیگر نفوذ مي‌كنند. سپس تری گلیسیریدها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل مي‌شوند.گلیسرول در فرم انرژی استفاده می‌شود و به شكل کالری سوخته مي‌شود. اسیدهای چرب آزاد از طریق سیستم لنفاوي به کبد راه پيدا كرده،‌ در آنجا متابولیزه شده و به شكل مواد زائد به طور طبيعي از بدن خارج مي‌شوند. لاغری با کویتیشن ، سلول‌های چربی را به روشي بي‌خطر، موثر و غيرتهاجمي از بدن حذف مي‌كند و فرم بدني افراد را بهبود مي‌بخشد و در تناسب اندام بعد از زایمان نقش موثری دارد .

مزایای استفاده از كويتيشن اولتراسونیک


كويتيشن اولتراسونیک یک روش درماني بی‌خطر و موثر برای کاهش چربی، كاهش سايز و فرم‌دهي بدن است. لاغری با اولتراسوند بدون درد و غیرتهاجمی است. امواج اولتراسوند سلول‌های چربی را هدف قرار داده و بدون آسیب رساندن به ديگر بافتها و ساختارها آنها را از بين مي‌برند.

  كويتيشن اولتراسونیک برای چه كساني مناسب است؟‌


طیف گسترده ای از بیماران می‌توانند از كويتيشن اولتراسونيک استفاه كنند. اين روش براي درمان نواحي وسيعتر مانند كل ناحيه شكم مناسب است. برای مثال بیماران مردي كه داراي شكم‌هاي گردتر و سفت‌تر هستند و درمان کرایولیپولیز براي آنها مناسب نمي‌باشد و يا براي بافتهاي چربی فيبروزي که در نواحي خارجي ران يا باسن ديده ‌ميشوند.

كويتيشن اولتراسونيك را مي‌توان همراه با روشهاي درماني ديگر مانند سفت کردن پوست در نواحی شل از قبيل شكم يا بازوها انجام داد . هم‌چنين شما می‌توانید يك دوره درماني كويتيشن را به همراه فريز كردن چربي يا کاهش سلولیت دريافت كنيد.

آیا هر کسی می‌تواند تحت درمان كويتيشن اولتراسونيک قرار گيرد؟‌


اکثر افراد مي‌توانند از روش كويتيشن اولتراسونيك استفاده كنند. اما اين روش براي برخی ازافراد به دلیل داشتن شرايط خاص پزشكي مناسب نيست. اگر شما هر گونه از شرایط پزشکی زیر را داريد،‌ متاسفانه اين روش براي شما مناسب نمي‌باشد.

همچنین توصیه می‌شود که براي اين درمان بیش از 18 سال سن داشته باشيد.  
• دوران بارداري يا شيردهي
• وجود پيس ميكر (ضربان ساز)‌ در قلب
• سابقه ترومبوز (تشكيل لخته درون قلب يا رگهاي خوني)‌ و یا ترومبوفلبیت (ايجاد لخته خوني در سياهرگ)
• مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین
• سرطان
• دیابت
• صرع
• بيماريهاي خود ایمن
• عمل جراحی پیوند
• وجود پروتز فلزی و یا ایمپلنت
• مشكلات کلیوی و یا کبدی از قبیل اختلال عملکرد یا بیماری
• مصرف الكل
كويتيشن اولتراسونيک درماني براي چاقي يا كاهش وزن نمي‌باشد. بهترین نتایج در درمان‌جوياني كه داراي توده بدني حدود 30 يا پايينتر هستند،‌ حاصل مي‌شود.

روش درمان


در طول مشاوره چه اتفاقی می افتد؟

قبل از شروع درمان، شما یک مشاوره جامع با پزشک خود خواهيد داشت. در طول مشاوره شما مشكلات خود و نتایج مورد‌نظر را به همراه وضعيت سلامت و شیوه زندگی خود با پزشک مطرح مي‌كنيد. پزشک شما را از گزینه های درمانی موجود مطلع كرده و يك برنامه درماني با امكان دستيابي به بهترين نتايج مورنظر به شما پيشنهاد خواهد كرد.

در طول درمان چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از مشاوره، شما روي تخت دراز كشيده و پزشک ژل اولتراسوند را به نواحي مورد‌نظر تزريق مي‌كند. سپس با استفاده از دستگاه كويتيشن لاغری ،‌ آن نواحي را محكم ماساژ مي‌دهد تا امواج اولتراسونيك سلول‌های چربی را هدف قرار دهند. این روند تا زماني كه كل نواحي مورد‌نظر تحت درمان قرار گيرند،‌ ادامه مي‌يابد. بسته به برنامه درمانی،‌ شما ممکن است درمان‌های اضافی برای سفت کردن پوست و یا کاهش سلولیت و یا لاغری شکم دریافت كنيد.

در طول درمان چه احساسي داريد؟

درمان كويتيشن اولتراسونيك غیر‌تهاجمی و بدون درد است.كويتيشن يك شيوه درماني منحصر به فرد است و احساسي را در شما به وجود مي‌آوردكه ممكن است پيش از اين تجربه نكرده باشيد. در طول درمان، شما صدايي شبيه وزوز يا زنگ بلند را در گوش خود احساس مي‌كنيد. اين صدا ناشي از عبور امواج اولتراسونيك از لابلای بافتهاي چربي است و کاملا طبیعی بوده و بلافاصله پس از پايان درمان متوقف مي‌شود.  بدن در طول درمان گرم مي‌شود، و احساسي شبيه به یک ماساژ سنگ داغ در بدن ايجاد مي‌شود. بیشتر افراد اين احساس را بسيار آرامش بخش و لذت بخش مي‌دانند.

شما به چند دوره درمان نياز خواهيد داشت؟‌

برای دستيابي به نتايج بهينه یک درمان 8-6 دوره‌اي توصیه می‌شود.در‌حالی که شما می‌توانید تنها پس از یک دوره درمان شاهد كاهش فوري چربي باشيد، اما نتايج كلي با ادامه روند درمان حاصل مي‌شوند.

نتایج


آیا نتايج كويتيشن اولتراسونيك دائمي هستند؟‌

كويتيشن در طول هر دوره درماني سلول‌های چربي را از بین می‌برد. بنابراین در صورتي كه وزن خود را ثابت نگه داريد نتایج دراز‌مدت خواهد بود. به منظور حصول نتايج ماندگار در طول درمان و پس از آن،‌ داشتن یک رژیم لاغریی شکم  و رژیم غذایی و شیوه زندگی سلامت و حفظ وزن ضرور ي است. نوشیدن حداقل 2 لیتر از مایع در هر روز نيز توصیه می‌شود.

چه مدت پس از درمان شاهد نتايج آن خواهيم بود؟

بسیاری از بیماران شاهد کاهش سريع چربي به شكل كاهش سايز ، پس از اولین دوره درمان خود بوده‌اند،‌ اما بروز نتايج در میان درمان‌جويان متفاوت است. کاهش كلي سايز می‌تواند بین 1 تا 3 سانتي‌متر در هر دوره درماني باشد و اين ميزان مي‌تواند پس از گذشت 5 روز با حذف سلولهاي چربي از بدن افزايش يابد. بروز نتايج با پيشرفت روند درمان ادامه مي‌يابد.

عوارض جانبی


كويتيشن اولتراسونيك یک درمان بی خطر و موثر برای کاهش چربی است. با این حال پس از درمان، شما ممکن است عوارض جانبی زیر برای یک مدت زمان کوتاه تجربه كنيد.
 
• قرمزی در اطراف ناحیه تحت درمان
• کبودی خفیف در ناحیه تحت درمان

توصيه


به منظور حصول نتايج مطلوب از لاغری موضعی با کویتیشن ، به درمان جويان مشتریان توصیه مي شود موارد زير را تا حد امكان دنبال كنند.
 
• پرهيز از مصرف الكل 24 ساعت قبل یا بعد از درمان
• پرهيز از مصرف كافئين 2 ساعت قبل یا بعد از درمان
• نوشیدن حداقل 2 لیتر آب در روز
• پرهيز از داشتن وعده غذایی سنگین 2 ساعت قبل از درمان
• خوردن وعده غذايي داراي کالری وکربوهیدرات کم پس از درمان
• داشتن رژيم غذايي معادل و سالم
• حفظ يا وزن کاهش بدن در طول دوره درمان
 
نتایج می تواند بسته به هر درمان جو و شرایط فردی مانند سن، شیوه زندگی، سوخت و ساز بدن، و غیره متفاوت باشد.
 

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme