Untitled-2

گونه‌گذاری بدون جراحی و با تزریق ژل و چربی

گونه‌ها در مرکز صورت قرار دارند؛ یک گونه زیبا چشم‌ها را بهتر نشان می‌دهد، به خط چانه جلوه می‌بخشد، شمایل وسط چهره را بالا می‌برد و به طور کلی کلیدی برای داشتن یک صورت ایده‌آل و قلبی شکل است. ممکن است استخوان گونه شما صاف باشد یا اینکه حجم خود را از دست داده باشد و سن شما را بیشتر نشان دهد. ممکن است شما در اطراف استخوان گونه‌هایتان گودی‌ها و سایه‌هایی ببینید که ناشی از کاهش چربی یا از دست دادن آن باشد؛ در هر دو صورت پزشکان می‌توانند گونه‌های شما را با یک روش کوتاه مدت و با نتایج دائمی، ترمیم کنند و به آن‌ها زیبایی ببخشند.

چرا برای عمل زیبایی گونه از یک روش بدون جراحی استفاده کنم؟


روش پروتز یا کاشت گونه به ناحیه استخوان گونه حجم می‌دهد تا تعادل کلی صورت را بهبود بخشد. اغلب یکی از اولین علائم پیری در صورت، از دست دادن حجم گونه‌ها است. بسته به ژنتیک، در اواخر دهه 20 یا در اواخر دهه 40 زندگی حجم گونه‌ها به طور قابل‌توجهی از دست می‌رود که این موضوع شما را خسته و مسن‌تر نشان می‌دهد. نواحی صورت و درست زیر چشم‌ها با بیننده ارتباط زیادی برقرار می‌کند، زیرا مردم بیشتر با نگاه کردن به چشم‌های دیگران آن‌ها را ارزیابی می‌کنند. سایه‌هایی که روی گودی‌های گونه‌ها افتاده ناشی از کاهش حجم آن‌ها است و نماد خستگی و پیری است. گونه‌های صاف، نقطه‌ی مرکزی صورت را از چشم‌ها دور می‌کند و آن را تا دهان پایین می‌آورد؛ و این باعث ایجاد یک چهره پژمرده می‌شود. از آنجا که علائم پیری بیشتر در اطراف دهان شایع هستند، ما می‌خواهیم صورت به خوبی متعادل شود و نقطه مرکزی آن در چشم‌ها باشد.

عمل زیبایی گونه بدون نیاز به جراحی چگونه انجام می‌شود؟


مشاوره

در طول جلسه مشاوره اولیه، پزشک شما را معاینه می‌کند، نیازهای خاص و انتظارات و نتایج مطلوب شما را بررسی می‌کند و جزئیات روش گونه گذاری بدون جراحی را توضیح می‌دهد. شما این فرصت را دارید که عکس‌های قبل و بعد از درمان را ببینید، با این کار شما به طور دقیق آنچه با تقبل هزینه برجسته کردن گونه  از درمان انتظار می‌رود را می‌دانید و همچنین با دیدن عکس‌ها آنچه از عمل کاشت یا پروتز گونه انتظار می‌رود را نیز مشاهده می‎کنید.

روش

در روش‌های قدیمی‌تر، جراحان یک برش درون دهان ایجاد می‌کردند و یک ایمپلنت جامد سیلیکونی در داخل آن برش قرار می‌دادند تا در گونه جای گیرد. این روش نتایج خوبی دارد اما تا حدودی تهاجمی و دارای ناراحتی است و نیاز به چند روز استراحت دارد. عمل جراحی پروتز گونه خیلی دقیق نیست، زیرا در مقدار مناسب سیلیکونی که جراح می‌تواند در گونه‌ها قرار دهد محدودیت وجود دارد. همچنین ایمپلنت‌های جامد در معرض خطر آلوده شدن قرار دارند که در صورت آلوده شدن باید برداشته شوند و این کار باعث خراب شدن نتیجه عمل می‌شود.

روش دیگر گونه گذاری بدون جراحی با تزریق چربی است؛ در این روش می‌توان چربی را از بخش دیگری از بدن برداشت و مانند تزریق چربی در گونه‌ها قرار داد. این هم یک روش است که اگر توسط پزشک و به طور صحیح انجام شود می‌تواند نتایج بزرگ و خوبی داشته باشد. مشکل تزریق چربی این است که هنوز یک روش غیرقابل اعتماد برای عمل‌های زیبایی است. مدت زمانی که اثر تزریق چربی روی چهره باقی می‌ماند به بیمار، مهارت پزشک و ناحیه‌ای که چربی در آن تزریق شده بستگی دارد.

روش دیگر، تزریق ژل و چربی است؛ ژل‌ها از هیالورونیک اسید (یک نوع قند طبیعی که همه‌ی ما آن را داریم) ساخته شده‌اند. این ژل برای از بین بردن چین و چروک‌های مزاحم، به زیر سطح پوست تزریق می‌شود تا بافت‌های اطراف را چاق و حجیم کند.

نتایج افزایش حجم گونه با روش بدون جراحی

برجسته سازی گونه بدون جراحی با تزریق ژل حدود 9 تا 14 ماه دوام می‌آورند؛ آنها با یک روش بسیار دقیق به عمیق‌ترین قسمت بافت گونه تزریق می‌شوند. ممکن است این کار درد داشته باشد، اما پزشکان از یک سوزن بسیار کوچک استفاده می‌کنند و قبل از تزریق، گونه‌ها را با یک کرم بی‌حسی موضعی قوی بی‌حس می‌کنند، با این کار شما چیزی احساس نمی‌کنید. ژل‌ها و چربی‌ها جزئی از پوست شما می‌شوند، طوری که سلول‌های خودتان در اطراف محل تزریق رشد می‌کنند و ژل تزریق‌شده از جای خود حرکت نمی‌کند.تزریق ژل برای بهبود حجم از دست رفته چربی زیر پوست و همچنین درمان  گودی زیر چشم بکار می رود .

زمان بهبودی

عمل زیبایی گونه‌ها با روش بدون جراحی، ایمن‌تر و کم‌هزینه‌تر از کاشت گونه به روش سنتی است. این روش به زمان بهبودی خیلی زیادی نیاز ندارد؛ اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از عمل به محل کار خود بازگردند. بعد از عمل احتمال بروز کبودی ناچیز و تورم خفیفی در ناحیه‌ی تزریق وجود دارد و شما احساس درد می‌کنید. احساس درد در عرض چند ساعت از بین می‌رود، تورم ظرف یک روز یا بیشتر برطرف می‌شود و کبودی نیز با گذشت چند روز از بین می‌رود.

سؤالات رایج


نتایج چقدر طول خواهد کشید؟

گونه گذاری با تزریق چربی و ژل می‌تواند تا 24 ماه دوام بیاورد. با این حال به یاد داشته باشید که سبک زندگی، مقدار ژل تزریقی موردنیاز و تفاوت در نوع پوست همگی بر دوام آوردن نتایج تأثیر دارد.

فرایند افزایش حجم گونه چقدر طول می‌کشد؟

برای تکمیل درمان به طور معمول به حدود 45 تا 60 دقیقه زمان نیاز است. برای هر درمان یک جلسه مشاوره کامل وجود دارد تا ما از انتظارات شما و نتیجه‌ای که قصد رسیدن به آن را دارید، آگاه شویم.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج آشکار شود؟

نکته مهم در مورد درمان با تزریق ژل و چربی این است که با تقبل هزینه تزریق ژل گونه نتایج درمان فوری و بلافاصله قابل‌مشاهده هستند. توجه داشته باشید  نتایج نهایی را می‌توان بعد از اینکه چند روز گذشت و پوست شما بهبود یافت، مشاهده کرد.

آیا این روش درمانی آسیب‌رسان است؟

در این روش از یک سوزن ظریف و ریز استفاده می‌شود و همچنین یک بی‌حسی موضعی روی بیمار اعمال می‌شود. بی‌حس‌کننده می‌تواند در قالب‌های زیر باشد:

  • کرم موضعی
  • بی‌حس‌کننده‌ای که در ژل و چربی تزریق‌شده ترکیب شده است
  • بلوک‌های موضعی ویژه‌ای که برای بی‌حسی کامل ناحیه موردنظر استفاده می‌شود

آیا افزایش حجم گونه‌ها با استفاده از ژل و چربی ایمن و بی‌خطر است؟

بله. از 20،000 نفر تنها 1 نفر به این روش درمانی واکنشی آلرژیک نشان می‌دهد. با این حال ژل‌ها و چربی‌ها می‌توانند با استفاده از یک تزریق دیگر برگردانده شوند اما این موارد بسیار نادر است و احتیاجی به این کار نیست.

بعد از انجام تزریق ژل و چربی، چه چیزی را باید در نظر داشته باشم؟

در روش تزریق ژل و چربی هیچ نیازی به زمان استراحت نیست و شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های عادی و روزانه خود را از سر بگیرید. مانند روش بوتاکس، در این روش نیز بیماران باید در 24 ساعت اول از مصرف بیش از حد الکل، ورزش کردن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند.

با گذشت زمان برای ژل و چربی‌های تزریق شده به گونه‌ها چه اتفاقی می‌افتد؟

به مرور زمان ژل‌ها به طور طبیعی شکسته و توسط پوست جذب می‌شوند. به این معنی که در طول زمان نتایج به آرامی محو خواهد شد و شما به نزد دکتر بازخواهید گشت تا او برای حفظ حالت چهره شما تزریق دیگری روی گونه‌هایتان انجام دهد.

وقتی نتایج از بین رفت، آیا گونه‌های من بدتر از قبل (قبل از درمان) می‌شود؟

خیر. گونه‌های شما به سادگی به حالتی برمی‌گردد که از قبل بود و شما هنوز به آنها ژل و چربی تزریق نکرده بودید.

در روش تزریق ژل و چربی به گونه‌ها، چه عوارض جانبی احتمال وقوع دارد؟

بیشترین عوارض تزریق ژل گونه ممکن ، مربوط به عمل تزریق به پوست است و به خود محصول ربطی ندارد. ازجمله این عوارض عبارتند از: قرمزی، تورم جزئی، خارش، حساسیت به لمس در اطراف محل تزریق و وجود برآمدگی‌هایی در محل درمان شده. اکثر این عوارض را می‌توان با ماساژ دادن کاهش داد.

در صورتی که شما مستعد ابتلا به زخم‌های سرد هستید، به احتمال خیلی کمی به دنبال انجام این عمل زخمی در ناحیه درمان شده به وجود می‌آید. در موارد بسیار نادر (1 در 15 هزار) تغذیه خون از کوچک‌ترین رگ‌ها می‌تواند مخرب باشد و باعث پوسته پوسته شدن و در برخی موارد باعث اثر زخم شود. پزشکان و تیم خدمات در نحوه برخورد با عوارض تزریق چربی گونه به خوبی آموزش دیده‌اند و به شما این اطمینان خاطر را می‌دهند که بهترین درمان را ارائه می‌دهند.

من باردار یا در حال شیردهی هستم، آیا می‌توانم این عمل را روی گونه‌های خود انجام دهم؟

اگرچه هیچ مطالعات خاصی که نشان دهد این روش درمانی برای زنان باردار یا شیرده خطرناک است وجود ندارد، با این حال ما یک موضع احتیاطی می‌گیریم و تا زمانی که به فرزندتان شیر می‌دهید، این عمل را روی شما انجام نمی‌دهیم.

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme